Nadupaný smartphone Honor 5X

Honor uvádí na český trh nový smartphone Honor 5X. Zařízení s kovovým tělem disponuje 5,5“ FullHD displejem (1920 x 1080 pix), plnou podporou všech lokálních LTE sítí či čtečkou otisků prstů druhé generace. K sehnání bude od 2. února za doporučenou cenu 6 999 Kč.

Nadupaný smartphone Honor 5XMobil z hliníkové slitiny s keramickým povlakem přináší druhou generaci bezrámečkové čtečky otisků prstů umístěné na zadní straně přístroje, která po přiložení registrovaného otisku prstu odemkne telefon již za 0,5 sekundy.  Kromě toho lze čtečku využít k  ovládání telefonu gesty, například k uskutečnění hovoru, spuštění aplikace z režimu spánku, k focení, stahování notifikační lišty nebo k vypnutí budíku.

Honor 5X má 5,5“ desetibodový multitouch FullHD IPS displej s rozlišením 1920x1080p schopný zobrazení 16,7 miliony barev. Poměr velikosti těla a displeje je 72,5 procent. Dynamické nastavení kontrastu umožňuje lepší zobrazení za různých světelných podmínek, a to i za velmi silného světla (například na přímém slunci).

Součástí výbavy smartphonu je také dvojice fotoaparátů – hlavním je 13MPx fotoaparát se světelností F2.0, 28 mm širokoúhlou čočkou s antireflexní vrstvou, infračerveným filtrem z modrého skla nebo také makro módem pro velmi blízké záběry.

Hlavní fotoaparát je doplněný o obrazový procesor SmartImage 3.0 pro focení ve zhoršených světelných podmínkách. Přední 5 MPx fotoaparát se světelností F2,4 a 22 mm širokoúhlou čočkou a 88stupňovým úhlem pohledu je vhodný především pro panoramatické selfie.

Honor 5X pohání 64bitový 8jádrový procesor Qualcomm doplněný 2GB RAM pamětí a 16GB interní pamětí. To vše doplňují 3000mAh baterie, integrovaná SmartPower 3.0 technologie a devítistupňový úsporný režim, který dokáže snížit využití baterie o třicet procent.

Honor 5X bude dostupný celkem ve třech barevných provedeních – ve stříbrné, zlaté a šedé barvě. V České republice bude možné telefon zakoupit od 2. února , doporučená cena Honoru 5X bude 6 999 korun.

Úvodní foto: Honor

Galerie

Komentáře