Nákupní horečka zasáhla Cisco

Cisco oznámilo, že hodlá koupit za zhruba 1,2 miliardy dolarů firmu Meraki, dodavatele technologií pro cloudovou správu bezdrátových sítí WLAN, bezpečnostních appliancí a mobilních zařízení.


Chce tak podle slov svých představitelů posílit své portfolio softwarových řešení pro správu sítí. Také prý tímto obchodem korporacím usnadní využívat mobilní technologie jejich pracovníky.Meraki byl založen v roce 2006 třemi doktoranty z MIT (Massachusetts Institute of Technology) a ti se také stanou novými zaměstnanci Cisca.

Meraki má pokračovat v dosavadní práci v rámci divize Cloud Networking Group a zároveň má pomoci některé řešení Cisca převést na cloudovou platformu. Jejím cílem je prý dosáhnout ročního obratu alespoň jedné miliardy dolarů.

Cisco také ohlásilo zájem převzít za 125 milionů dolarů firmu Cloupia. Ta nabízí produkty, které umožňuji automatizaci datových center, a Ciscu tak prý pomůže výrazně zjednodušit správu konvergované infrastruktury.

Díky této akvizici bude moci Cisco nabídnout svým zákazníkům správu nejen datových center a sítí postavených na svých technologiích, ale i serverů a storage systémů jiných dodavatelů.Komentáře