Náš Safety Net vás ochrání před kybernetickými útoky, tvrdí MasterCard

Uvedení nástroje Safety Net pro evropský bankovní trh oznámila společnost MasterCard. Podle výrobce snižuje účinek kybernetických útoků na banky a platební terminály.

Náš Safety Net vás ochrání před kybernetickými útoky, tvrdí MasterCard


Novinka dokáže identifikovat neobvyklé chování a potenciální útoky – často ještě dříve, než se to banky či majitelé terminálů dozvědí.

 „Safety Net je nejnovější ze síťových obranných prostředků, které jsou k dispozici bankám v boji proti kybernetickým útokům. S ním jsme schopni prověřovat miliardy transakcí dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu a chránit banky proti událostem v podobě zneužití nebo vyprázdnění účtů," uvedl Ajay Bhalla, prezident divize Enterprise Security Solutions, MasterCard.

Safety Net pokrývá průběh všech debetních, kreditních a obchodních transakcí MasterCard, Maestro a Cirrus a také je automaticky integrován do globální platební sítě MasterCard.

Principiálně je Safety Net vnější vrstva zabezpečení doplňující již existující nástroje ochrany bank, která bez narušení původních instalací, zajistí novou úroveň ochrany platebního systému.

Tento nástroj sleduje různé kanály a zeměpisné oblasti a poskytuje nejvhodnější úroveň podpory pro každý trh a partnery pomocí sofistikovaných algoritmů.

MasterCard tak prý může identifikovat potenciálně nebezpečné podvody v reálném čase a učinit příslušná opatření jménem banky -- například poskytnutí selektivního povolení kontroly, aby mohla být blokována konkrétní transakce na základě více kritérií.

Úvodní foto: Fotolia © daviles


Komentáře