NAS systém s podporou RAID6 a až 8 TB úložné kapacity představil Verbatim

PowerBay DataBank NAS, čtyřšuplíkový diskový systém poskytující až 8 TB úložné kapacity, představila spolčnost Verbatim. Dostupný je od 21 600 Kč (2 TB verze).


Novinka nabízí dva gigabitové porty Ethernetu a dvě rozhraní USB 2.0 pro připojení externích zařízení a tiskáren, dále obsahuje 256bitové AES šifrování pro zabezpečení dat. Rozhraní eSATA se stará o rychlé zrcadlení dat.

Produkt je vhodný pro nasazení jako datový server s možnostmi nastavení přístupových práv, podporou stahování/zálohování přes FTP/HTTP, nechybí v něm i podpora pro UPS či pro technologie firmy Apple (AFP 3.1 pro Mac OS9/X a Macintosh Time Machine). Zařízení je rovněž kompatibilní se službou Windows Server 2003 /2008 Active Directory. Poskytuje různorodé konfigurace RAID (0, 1+spare, 5, 5+spare) včetně RAID 6.

„Režim RAID 6 umožňuje záchranu dat i v případě selhání druhého disku během procesu rekonstrukce parity diskového pole – což v režimu RAID 5 možné není. Díky replikaci dat je možné systém použít k zálohování dat v reálném čase – umožňuje kopírovat veškeré soubory na další NAS disk prostřednictvím externího portu LAN. Použitím VPN routerů je možné data zálohovat na NAS disk nacházející se v úplně jiné lokalitě, takže vaše data budou v bezpečí nehledě na možný výpadek vaší vnitřní sítě,“ říká Kai Miroschnik, Business Development Manager HDD ze společnosti Verbatim EUMEA.

Vlastnosti novinky podle výrobce:

• Kovová konstrukce – navržena pro maximální dobu provozuschopnosti

• Šuplíkový systém pevných disků vyměnitelných za provozu

• Možnost volby kapacity pro každý šuplík – 500 GB, 1 TB nebo 2 TB

• Rozhraní eSATA pro rychlé zrcadlení dat, podpora USB 2.0

• LAN replikace

• 256bitové AES šifrování

• Různorodé konfigurace RAID (0, 1+spare, 5, 5+spare, 6)

• Ekologická šetrnost - čas vypnutí a zapnutí lze naprogramovat

• Zálohovací software Acronis včetně 5 uživatelských licencí (pouze pro Windows)

• Kompatibilita s Windows, Mac OS a Linux

Verbatim zároveň představil i nový DataBank PowerBay Removable Hard Drive System, úložné řešení s jedním diskem, které je vhodné použít v kombinaci s PowerBay NAS nebo jako samostatnou náhradu za páskové systémy. PowerBay Removable Hard Drive System je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 6 199 Kč (1TB Removable single bay).

PowerBay Removable Hard Drive System se připojuje přes rozhraní eSATA či USB a nabízí rychlé zálohování a archivaci dat na přenosné cartridge. Použitím více různých cartridge mohou firmy tento systém využívat k zálohování a archivaci dat v různých časových bodech. Řada Verbatim PowerBay používá systém vyměnitelných diskových cartridge s kapacitami 500 GB (doporučená cena 2 610 Kč), 1 TB (doporučená cena 3 879 Kč) a 2 TB. Umožňuje uživatelům i bez znalosti IT snadno vyjmout a vyměnit chráněné cartridge s pevným diskem, aniž by bylo nutné vypínat celý systém. Systém DataBank NAS i samotné cartridge mají konstrukci speciálně uzpůsobenou pro optimální odvod tepla a průtok vzduchu přímo okolo pevných disků. Rychlost rotace chladicího ventilátoru se navíc automaticky přizpůsobuje teplotě uvnitř skříně, což eliminuje nadbytečnou hlučnost.

Předinstalovaný software Acronis True Image nabízí funkce pro zálohování, obnovu a ochranu dat pro uživatele PC. Všechny systémy PowerBay spolupracují s Windows a Mac OS. Model DataBank NAS má rozměry 170 x 183 x 230 mm a váží 6,7 kg. Jednotka s jedním diskem je velká 50 x 170 x 230 mm při váze 2,5 kg.Komentáře