Nasazení HPC bez potíží? EMC slibuje revoluční změnu

Komerční nasazení výpočetní řešení high-performance computing (HPC) usnadní nejnovější systém VNX HPC od EMC – jde o předkonfigurovaný hardware a software pro prostředí Lustre.


Řada VNX HPC obsahuje servery pro metadata a objekty, metadatové úložiště VNX5100, objektové úložiště VNX7500 a softwarovou sadu Terascala LustreStack. Uživatelům přináší přenosovou rychlost v řádu desítek gigabajtů za sekundu a kapacitu desítek petabajtů.

Souborový systém Lustre SAN byl vyvinut pro špičkové superpočítače a nabízí obrovský výkon a škálovatelnost. Zároveň ale proslul i svou složitostí, pokud jde o kompatibilitu, způsob nasazení a průběžné změny v konfiguraci, které jsou nutné pro špičkový výkon.

Většina komerčních organizací, které chtějí využít výhod systému Lustre v oblasti výkonu, ale nedisponuje potřebným časem, rozpočtem ani proškolenými specialisty pro jeho nasazení a správu.

Nová řada VNX HPC dovoluje společnostem všech velikostí z oborů, jako jsou finanční služby, biotechnologie, výroba nebo zpracování ropy a zemního plynu, využít prostředí Lustre se spolehlivostí na podnikové úrovni a jednodušší celkovou správou.

Díky primárnímu zaměření na jednoduchost může společnost EMC nabídnout systém Lustre jako dostupnou, využitelnou a nákladově efektivní možnost pro komerční řešení HPC.

 

Klíčová technologická fakta řady VNX HPC podle výrobce:

K výhodám řady VNX HPC patří nová úroveň možností připojení a škálování, která odpovídá nárokům úloh zpracovávaných v prostředí Lustre:

Škálování přenosové rychlosti: Řada VNX HPC v základní konfiguraci nabízí rychlost čtení 8 GB/s a rychlost zápisu 5,3 GB/s. Moduly pro rozšíření přenosové rychlosti zajišťují lineární škálování až na úrovni desítek gigabajtů za sekundu pro čtení i zápis. Hodnoty byly měřeny benchmarkovým testem XDD.

  • Škálování kapacity: Zařízení podporuje kapacitu 720 TB a díky novým modulům pro rozšíření kapacity umožňuje škálování až na desítky petabajtů.
  • Podpora připojení Infiniband: Doplňuje paralelní souborový systém Lustre o připojení Infiniband s vysokou propustností a nízkou latencí.
  • Výrazné zjednodušení: U typického souborového systému Lustre ročně ušetří tři až čtyři týdny času potřebného k nasazení a upgradům. Nabízí monitorování prostřednictvím řídicího panelu a jediný kontaktní bod pro podporu.
  • Spolehlivost na podnikové úrovni: Zajišťuje spolehlivost podnikové třídy s 99,999% dostupností a podporou po celém světě.


Komentáře