Naše videokonference je lepší než osobní setkání, tvrdí Cisco

Dvojici nových produktů pro týmovou spolupráci -- TelePresence IX5000 a Business Edition 6000S, představilo Cisco.


Model IX5000 zvládne pomocí tří 70″ obrazovek a 4K kamer uspořádat videokonferenční setkání pro 6 až 18 osob. Oproti dřívějším modelům má IX5000 přibližně poloviční nároky na přenosovou kapacitu, spotřebu energie a také nižší nároky na chlazení. Snadnější je i obsluha.

Tento teleprezenční systém ale vyžaduje speciální místnost, takže je vhodný spíše pro větší společnosti nebo pro ty, kteří chtějí videokonferenční zážitek na vysoké úrovni.

Vysokou kvalitu obrazu zajišťují kromě 4K kamer i výkonné grafické obvody, které obraz zpracovávají a digitálně upravují. Jsou tak schopny například zaostřit text a nákresy na flipchartech a whiteboardech. Zřetelné podání zvuku zajišťuje 18 reproduktorů se subwooferem a mikrofonní pole se 17 502 mikrootvory zachytávajícími zvuk v místnosti.

Řešením pro menší či střední podniky je nová verze chytré telefonní ústředny Business Edition 6000S vestavěná do integrovaného směrovače Cisco 2921. V jediné krabičce firmy získají funkcionalitu pro přenos hlasu a videa a pro týmovou spolupráci skupin od 25 do 150 uživatelů.

U platforem řady BE6000  se podařilo navýšit kapacitu pro přenos videa o 25 %. K dispozici je i integrované nahrávání a přehrávání videa bez nutnosti instalace dodatečných zařízení. Platformu lze podle potřeby rozšiřovat pomocí doplňkových aplikací o konferenční funkce, podporu mobilních zařízení, služby kontaktního centra apod.

 „Podle našich zkušeností může nasazení některého z telepresenčních řešení přinést úsporu v cestovních nákladech až o třetinu,“ uvádí Jan Račanský, produktový specialista společnosti Cisco. „Současné technologie dovolují nabídnout účastníků tak vysokou kvalitu obrazu a zvuku, že zážitek z virtuálního setkání může být téměř lepší, než ze setkání osobního,“ doplňuje Jan Račanský.Komentáře