Nastavit optimální chlazení v datových centrech dovolí nové řešení Schneideru

Rozšiřující modul Data Center Operation: Cooling Optimize, který je určený pro komplexní správní systém StruxureWare pro datová centra, oznámila firma Schneider Electric. Novinka umožňuje inteligentní správu stávajících chladicích systémů data center, díky čemuž prý provozovatelé mohou dosáhnout značného snížení energie a nákladů na provoz včetně snížení rizika přehřívání.

Nastavit optimální chlazení v datových centrech dovolí nové řešení Schneideru


Cooling Optimize podle dodavatele umožňuje manažerům datových center pochopit složitost proudění vzduchu v zařízeních, včetně toho, jaké jsou zdroje tepla, vlivy chlazení na jednotlivé technologie v datacentru a další souvislosti.

Jde o systém uzavřeného kruhu, což znamená, že vše spolu souvisí, jako třeba úpravy vstupní teploty nebo pohyby a změny zatížení IT zařízení. Tato provázanost ovlivňuje optimalizaci chlazení datového centra.

Nasazení Cooling Optimize umožňuje operátorům sledovat v reálném čase stav chlazení datového centra a určit dopad libovolné události v systému chlazení. To umožňuje předvídat nebo se vyhýbat řadě situací: přehřátí nebo vytváření oblastí s neúměrnou výkonovou hustotou – v důsledku tzv. hotspotů.

Tím, že je neustále analyzováno využití chladícího systému, mohou být naplánovány budoucí požadavky na kapacitu a také může být eliminován nedostatek kapacity chlazení.

Podle Františka Mikeše, obchodního ředitele divize ITB Schneider Electric mohou díky kombinaci dovybavení softwaru, který pracuje na bázi umělé inteligence, a bezdrátovým senzorům v datových centrech, manažeři datacentra rychle začít provozovat své starší zařízení blíže k hodnotám uvedených v ASHRAE směrnicích, navíc bez rizika ohrožení dostupnosti a bez jakýchkoliv investic do stávajících chladicích systémů.

Úvodní foto: Schneider


Komentáře