Nástroj pro zajištění kontinuity provozu nabízí uživatelům systému MS Hyper-V firma Citrix

Essentials for Microsoft Hyper-V nově obsahuje řešení StorageLink Site Recovery pro zotavení pro havárii.


Novou verzi svého řešení správy virtualizace pro Microsoft Hyper-V představil Citrix. Produkt Essentials 5.5 for Microsoft Hyper-V nově obsahuje StorageLink Site Recovery, sadu nástrojů, která nabízí snadno realizovatelné komplexní zajištění kontinuity provozu. Citrix zpřístupní toto řešení jak v odlehčené verzi Express, tak v plnohodnotné verzi Platinum.

Se stále širším využíváním virtualizace ve firemních datových centrech převádějí firmy všech velikostí stále více důležitých provozních aplikací do prostředí virtuálních strojů, což zvyšuje také potřebu ověřených a spolehlivých systémů pro zotavení po havárii. Řešení obnovy provozu po havárii pro virtuální prostředí však byla dosud složitá a nákladná na implementaci.

S novým produktem StorageLink Site Recovery budou zákazníci moci instalovat, testovat a spravovat služby pro obnovu provozu po havárii – prý přes jedinou konzolu, pomocí sady intuitivních operací a s využitím hardwarových úložišť dat pro replikaci.

Kromě toho nové funkce umožňují zákazníkům, aby si otestovali různé scénáře „co by se stalo, kdyby“ pro zotavení po havárii, aby získali jistotu, že je možné systémy v případě výpadku znovu zprovoznit. Uživatelé si mohou také zvolit integraci zotavovacích služeb přímo se svými dosavadními systémy pro správu aplikací, aby mohli snadněji chránit všechny klíčové prvky.Komentáře