Nástroje na virtualizaci aplikací napříč různými systémy nabízí novinka od Novellu

Novou verzi aplikace ZENworks Application Virtualization 9 uvedla na trh společnost Novell. Uživatelé díky ní získají přístup ke knihovnám z prověřených zdrojů, mohou v nich vyhledat nejvhodnější uloženou verzi a dynamicky vytvořit požadovanou virtuální aplikaci.


Novinka tak zahrnuje přístup k velkému množství předpřipravených webových šablon pro vytváření virtuálních aplikací s otestovanou a optimalizovanou konfigurací. Tyto šablony umožňují administrátorům IT přístup k centrálnímu úložišti s nejaktuálnějšími verzemi běžných aplikací.
Vytváření aplikací pomocí šablon významně zjednodušuje manuální práci, která je ke konfiguraci virtuálních aplikací potřebná. Díky přístupu prostřednictvím webu navíc není nutné aktualizovat ZENworks Application Virtualization pokaždé, když je třeba aktualizovat některou z aplikací, což snižuje náklady a čas potřebný na správu IT.
„ZENworks Application Virtualization 9 zbavuje administrátory komplikací typických pro zavádění aplikací tím, že navazuje na dosavadní práci stávajícího IT oddělení,“ řekl Eric Varness, viceprezident produktového managementu a marketingu společnosti Novell. „Využíváním naší databáze prověřených knihoven a předpřipravených šablon aplikací mohou klienti snížit náklady, omezit náročnost a zkrátit dobu potřebnou k testování kompatibility aplikací a na jejich správu.“

Další výhody nástroje ZENworks Application Virtualization 9  podle dodavatele:
•    Podpora offline streamování – Novell nabízí nejrychlejší adaptivní streamování aplikací v oboru, nyní doplněné o schopnost spouštění streamování aplikací bez stálého webového připojení.
•    „Juke-Boxing“ – Umožňuje spouštět jednotlivé produkty ze sady aplikací v rámci jednoho aplikačního streamu a snižuje tak časovou náročnost a odstraňuje komplikace související se stahováním jednotlivých produktů z různých programových sad, které nejsou v daném prostředí aktuálně využívány.
•    Kontrola nad aplikacemi – Umožňuje nakonfigurovat přenosné virtualizované aplikace tak, aby je mohli spustit pouze uživatelé, kteří splňují předem definovaná kritéria, jako je například členství v Microsoft Active Directory, nebo v případě, že je dané zařízení spravováno prostřednictvím ZENworks. Tato funkcionalita pomáhá IT oddělením dodržovat podmínky licenčních ujednání.Komentáře