Nativní podporu FCoE nabízí nová úložiště EMC

Novinky, jež umožní provozovat takzvaná unifikovaná úložiště, představila společnost EMC. Zahrnuje jak správní systémy, tak podporu nových standardů, jako je třeba FCoE.


Prvním nově představeným řešením je Unisphere, správní software pro úložné systémy, jenž je integrován s řešením VMware vCenter. Podle výrobce umožňuje administrátorům úložišť snížit počet manuálních kliknutí potřebných k provádění běžných úkolů až o 90 %.

Disková pole EMC střední třídy byla zase integrována s virtualizačním systémem VMware vSphere a s rozhraním VMware vStorage APIs for Array Integration (VAAI) a rovněž nativně podporují FCoE (Fibre Channel over Ethernet), což umožní minimalizovat náklady na infrastrukturu, které plynou z používání několika adaptérů Fibre Channel HBA a síťových karet, přispívá ke konsolidaci kabeláže a podstatně zvyšuje úspory nákladů na napájení a chlazení. FCoE bude dostupné v úložištích až koncem letošního roku.

Implementace zmíněných novinek podle výrobce umožní zkrátit dobu potřebnou k vyladění aplikačních úloh jako SQL OLTP až o 80 %, dovolí zprovoznit úložiště ze serveru VMware vCenter na pouhá dvě kliknutí a také zvyšují výkon serverů VMware, neboť běžné úkoly vyžadují 10krát méně I/O operací a každé datové úložiště podporuje 10krát více virtuálních počítačů. V neposlední řadě se mnohonásobně zrychlí nasazování, klonování a snímkování virtuálních počítačů i migrace pomocí VMware Storage vMotion.Komentáře