Návštěvnost internetu v Česku trhá rekordy

Návštěvnost internetových serverů zapojených do projektu NetMonitor se v České republice už druhý měsíc drží nad hranicí šesti milionů uživatelů.


V listopadu 2011 navštívilo některou z měřených stránek dokonce 6,16 milionu uživatelů z ČR a ti zobrazili dohromady 7,75 miliardy stránek. Meziměsíčně pak podle projektu NetMonitor návštěvnost na českém internetu vzrostla o 0,38 %. Lze spekulovat, že nárůst ke konci roku mohly zapříčinit například e-shopy, které dokázaly intenzivní propagací přilákat i zcela nové uživatele.

Internetoví uživatelé strávili v listopadu 2011 na internetu v průměru 26 hodin a 50 minut, během kterých zobrazili 7,75 miliardy webových stránek. Oproti říjnu strávili reální uživatelé na českém internetu o tři čtvrtě hodiny více času a zobrazili o 2,95 % stránek více.

Listopadový počet návštěvníků je prozatím v letošním roce ale i v historii českého internetu nejvyšší, množství zobrazených stránek z ČR a průměrně strávený čas na internetu už byly zaznamenány vyšší – rekordy padaly v březnu 2009, kdy uživatelé z ČR zobrazili 8,45 miliardy webových stránek a na internetu strávili v průměru 32 hodin a 19 minut.  Komentáře