Nejmenší PC herní pro virtuální realitu

Asus začal v Česku a na Slovensku prodávat herní minipočítač ROG GR8 II. Nabídne výkon srovnatelný s plnohodnotným herním PC. Cena modelu Asus ROG GR8 II začíná na 27 199 korunách.

Nejmenší PC herní pro virtuální realituDruhá generace minipočítače ROG GR8 II vypadá s pouhými 4 litry objemu a 4 kg hmotnosti na první pohled spíše jako herní konzole. Při malých rozměrech nabídne výkon plnohodnotných herních PC díky grafické kartě GTX 1060, výkonnému desktopovému procesoru Intel Core i5/i7 a až 16 GB operační paměti typu DDR4. Zvládne proto i nejmodernější graficky náročné hry, stejně jako 4K (Ultra HD) videa nebo virtuální realitu.

Oproti první generaci počítače ROG GR8 došlo k až 8% nárůstu výkonu i snížení latence obrazu při zobrazení herní virtuální reality. Rychlých přenosů dat dosahuje PC zásluhou 256GB M.2 SSD úložiště s rychlostí až 10 GB/s. Díky snadno odnímatelným bočním panelům a 2,5" slotu lze úložný prostor rozšířit až o další 1 TB dat, a to jak prostřednictvím dalšího SSD disku, tak také klasického pevného disku.

Speciální pozornost zaslouží i na míru vyrobená grafická karta Asus GeForce GTX 1060. Využívá architekturu Nvidia Pascal s násobně vyšším grafickým výkonem v porovnání s předchozími generacemi grafických karet.  Díky tomu je GR8 II až o 47 % výkonnější než počítače vybavené grafickou kartou GTX 960 a o 10 % výkonnější než herní počítače vybavené kartami GTX 970. Při hraní ve 2K a Full HD rozlišení dosahoval GR8 II v průměru snímkovací frekvence 70 snímků za vteřinu.

Účinnému chlazení počítače napomáhá speciální konstrukce chladicího systému. Ta má tvar, který podporuje cirkulaci vzduchu a využívá měděné chladicí trubky chlazení a dvojité ventilátory pro odvod tepla ze systému. Prakticky tvarované ventilátory a oddělené komory chlazení pro procesor a grafickou kartu zajišťují dostatečný přívod vzduchu, a tím i stabilní výkon pro dlouhé herní maratony.

Asus ROG GR8 II je kompatibilní s VR sadou Oculus Rift. Pro podporu virtuální reality je vybaven dvěma HDMI porty, a můžete ho proto připojit jak k VR náhlavní soupravě, tak současně také k monitoru. Příznivci streamování ocení dvojici HDMI portů k připojení dvou (a díky Display Portu dokonce tří) HD monitorů zároveň. Nechybí ani podpora 4K Ultra HD monitorů.

Díky technologii Nvidia G-SYNC dokáže GR8 II synchronizovat obnovovací frekvenci monitoru s frekvencí grafické karty, čímž eliminuje i minimální zasekávání obrazu.

Zvuková technologie SupremeFX Audio přináší odstup signál-šum v hodnotě 113 dB. Zesilovač Texas Instruments RC4580 umožňuje nízkou míru zkreslení i při poslechu přes sluchátka.

Nástroj Sonic Studio III se sadou zvukových efektů nabízí inteligentní funkci směrování zvuku do různých výstupních portů. Vylepšení se dočkal i nástroj Sonic Radar III, který zpracovává zvuk kvalitněji, což umožňuje hráči mít přehled o tom, odkud se blíží nepřítel a získat taktickou výhodu.

Úvodní foto: Asus

Galerie


Komentáře