Nejnovější software od Acronisu slibuje značné zjednodušení procesu zálohování

True Image Home 2011, nejnovější verzi svého softwaru pro zálohování a obnovu, uvedla v českém jazyce na trh firma Acronis.


Novinka řídí všechny úlohy zálohování a obnovy, od vytváření plných obrazů pevných disků až po ukládání určitých souborů a složek on-line, přičemž je navržena tak, aby zálohovala a obnovovala soubory, složky, e-maily, knihovny Windows 7 nebo kompletní systém způsobem, který je pro uživatele co nejjednodušší.

Novinka má přepracované grafické uživatelské rozhraní, které je navrženo tak, aby se přizpůsobilo začátečníkům i pokročilým uživatelům, a rovněž obsahuje nové funkce, jako je třeba podpora „Drag and Drop“, která umožňuje přetáhnout úlohu zálohování na plochu, a tím vytvořit zástupce, průvodci funkce okamžité ochrany „One-Click protection“ zase navrhnou aktuálně nejlepší možnosti zálohování a obnovy.

Nová verze je také optimalizována pro operační systém Windows 7 a je integrována do ovládacího panelu, takže uživatelé mohou snadněji přistupovat ke svým zálohám a aktualizacím a mohou také spouštět zálohy Acronis z hlavního panelu Windows 7.

Funkce produktu podle výrobce zahrnují:

• Nonstop Backup – Každých pět minut automaticky vytváří přírůstkové zálohy. Tato funkce byla rozšířena o podporu Acronis Secure Zone, která uživatelům umožní okamžitě provést obnovu ze zabezpečeného oddílu na pevném disku, ať už jsou kdekoliv, do jakéhokoliv bodu v čase a to i v případě, že selhal operační systém. Tato funkce je zvláště vhodná pro uživatele notebooků s jedním pevným diskem.

• Time Explorer – Nabízí jednoduchý způsob, jak zobrazovat a spravovat soubory záloh z jedné obrazovky. Zálohy můžete opatřit komentářem a můžete si prohlížet snímky obrazovek, které ukazují stav pracovní plochy v okamžiku zálohování.

• Předdefinovaná schémata zálohování – Uživatelé si mohou vybrat z různých schémat pro diskové a souborové zálohy a program si automaticky poradí se zálohami – od schématu s efektivním využitím místa, které je vhodné pro uživatele s omezenou kapacitou úložiště, až po schéma pro uživatele, kteří potřebují vyšší zabezpečení dat a systému. Kromě toho mohou uživatelé vytvořit vlastní schéma zálohování vyhovující jejich potřebám.

• Kontrolní body – Časová osa průzkumníku záloh Acronis Backup Explorer ukazuje data aktualizací a instalací softwaru a systému Windows. Tato funkce byla rozšířena a přímo z průzkumníka Windows lze vidět, které předchozí verze souborů jsou k dispozici, a přímo je zde i obnovit.

• Podpora USB 3.0 - Acronis True Image Home podporuje nový standard USB 3.0. U základních desek, které pracují s pevnými disky s rozhraním USB 3.0, mohou uživatelé využít vysoké rychlosti pro přenos dat, které nabízí nový standard v rychlosti běhu záloh.Komentáře