Nejprodávanější e-knihy bude v Česku sledovat aktualizovaný žebříček

Žebříček nejprodávanějších e-knih na českém knižním trhu poprvé uveřejnil Svaz českých knihkupců a nakladatelů.


Cílem je vytvoření seznam, jenž by potenciálním čtenářům e-knih pomohl v orientaci a celkově obrátil pozornost ke stále se zvyšující nabídce e-knih na českém trhu.

Osloveni byli téměř všichni prodejci e-knih, v tuto chvíli poskytují údaje  o prodejích tři největší prodejci e-knih na českém trhu: kosmas.cz, palmknihy.cz a eReading.cz.

Díky dohodě bude SČKN každý měsíc pravidelně vydávat top 10 e-knih za uplynulý měsíc. Nyní jsou k dispozici data za duben 2012.

Nový žebříček bude vždy cca první středu v měsíci na www. sckn.cz.

 

e-knihy - TOP 10  duben 2012

1. Jø Nesbo: Spasitel  Kniha Zlín

2. Jø Nesbo: Nemesis  Kniha zlín

3. Jø Nesbo: Lovci hlav  Kniha Zlín

4. Jø Nesbo: Pentagram  Kniha Zlín

5. T. Sedláček, R.Chlupatý, D.Orrell: Soumrak homo economicus  Nakladatelství 65. pole

6. Nassim Nicholas Taleb: Černá labuť  Paseka

7. Lars Kepler: Paganiniho smlouva  Host

8. Tomáš Sedláček: Ekonomie dobra a zla  Nakladatelství 65. pole

9. Kateřina Tučková: Žítkovské bohyně  Host

10. Umberto Eco: Pražský hřbitov  Argo

Zdroj: SČKN (kosmas.cz, palmknihy.cz, eReading.cz)

 

Žebříček potvrzuje zájem i elektronických čtenářů o severské detektivky. V žebříčku najdeme od tohoto žánru pět titulů a hned čtyři z nich od autora Jø Nesbo. Prodej jeho knih je určitě podpořen i návštěvou autora v Praze.

Hned za detektivním žánrem bodují tituly s ekonomickou tematikou. Dvakrát se do žebříčku dostal Tomáš Sedláček. V žebříčku se umístila jeho prvotina Ekonomie dobra a zla i jeho čerstvá novinka Soumrak homo economicus, která vyšla souběžně v tištěném i elektronickém vydání.  Z ekonomické literatury se umístila v žebříčku ještě Černá labuť.

Velkým překvapením  žebříčku jsou Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové, elektronická verze knihy vyšla  krátce před tištěnou, no a tento zajímavý  výběr  uzavírá  rozsáhlý historický román - Umberto Eco Pražský hřbitov.Komentáře