NetApp uvedl na trh výkonné all-flash úložiště

Úložné pole EF560 využívající plně flash paměti uvedl na trh NetApp. Uživatelům přináší vylepšení výkonu i efektivity. Novinka má podle výrobce konzistentní latenci, šířku pásma i IOPS pro klíčové aplikace jako databáze, analytické nástroje nebo zálohy.

NetApp uvedl na trh výkonné all-flash úložiště


Zároveň NetApp představil i nové hybridní pole E5600, které bude využívat flashovou optimalizaci systému EF560 a využívat jak SSD, tak běžné disky. Systém přináší zvýšený výkon a spolehlivost pro výpočetně náročné SAN aplikace jako jsou zálohy nebo e-maily.

Podle Leah Schoebové, analytičky firmy Evaluator Group, „zaznamenal trh s flashovými úložišti za posledních několik let neuvěřitelný růst. A to hlavně díky tomu, že se zvětšuje škála řešení, která jsou schopna zvládat větší a komplexnější zátěže“.

NetApp nové all-flash pole EF560 navrhl pro aplikace, jakými jsou vysoce výkonné databáze, OLTP (Online Transaction Processing) nebo analytické nástroje. EF560 podle něj nabízí konzistentní výkon, potřebný pro dosažení vytyčených obchodních výsledků a pro udržení současné výše nákladů.

EF560 maximalizuje výhody flashe. V benchmarku SPC-1 organizace Storage Performance Council zaznamenal následující parametry. Pole dosáhlo výsledku 245 011,76 SPC-1 IOPS s průměrnou dobou odezvy 0,93 milisekundy. Nejnovější výsledky SPC-1 rovněž odhalily, že 50 % zátěže dokáže EF560 obsloužit s dosaženým výsledkem 122 491,97 SPC-1 IOPS při průměrné odezvě 0,34 milisekundy.

Model E5600 zase nabízí mix flashe a disků, díky čemuž je efektivnějším při obsluze náročných aplikací jakými jsou emaily, SharePoint, výpočetní cluster (HPC), OLAP (Online Analytical Processing) nebo videoslužby. EF5600 lze škálovat až do úrovně petabytů.

Jak EF560, tak E5600 podporuje nejnovější verzi 8.20 softwaru SANtricity společnosti NetApp, který mj. umožňuje nahrát nový firmware disků on-line takovým způsobem, že dopad na celkový výkon systému je minimální.

Vícejádrová architektura vestavěná v SANtricity 8.20 navíc maximalizuje výkon obou systémů. E5600 i EF560 také nabízí integraci software pro správu databází jako Oracle Enterprise Manager, VMware vSphere, Microsoft Systems Center a Splunk.

Úvodní foto: NetApp


Komentáře