Netezza míří do náruče IBM – systémy pro obchodní analýzu táhnou

Plány na převzetí firmy Netezza za přibližně 1,7 miliardy dolarů oznámila firma IBM. Netezza je výrobcem specializovaných datawarehousingových appliancí , které podle IBM dokáží zpracovávat komplexní analytické dotazy až 100krát rychleji, než tak činí tradiční systémy. Navíc nevyžadují téměř žádnou administraci či zkušenosti uživatelů.


IBM a Netezza už dříve úzce spolupracovaly - Netezza mimojiné vyvíjela své systémy na technologiích IBM. Obě firmy také spolupracovaly na integrovaných systémech, softwaru a úložištích optimalizovaných pro specifickou zátěž.

Podle analytiků tak pokračuje v masivních investicích do nákupů technologií pro obchodní analýzu. BVěhem posledních čtyř let totiž vydala na akvizice v oblasti analýz už více než 12 miliard dolarů, když mezi ty známější koupě patří například firmy Cognos, Coremetrics, Guardium nebo Unica. Naposledy v září tohoto roku převzala firmu OpenPages specializující se na analytický software snižující korporátní rizika. Ve druhém čtvrtletí tohoto roku činil analytický software a služby s ním spojené přibližně 14 % celkového obratu IBM. V roce 2015 chce získat z divize analytického a optimalizačního softwaru 16 miliard dolarů.

IBM zároveň oznámila, že otevře tři nová analytická centra v Evropě, a to v Curychu, Budapešti a ve Vídni.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.