Netgear představuje modem router DGN3500B s integrovaným gigabitovým přepínačem

Společnost Netgear oznámila v uplynulém týdnu zahájení prodeje svého nového vlajkového modelu mezi modem routery pro letošní rok.


´Model DGN3500B pracuje s Wi-Fi protokolem 802.11n, který má zaručit maximální rychlost při bezdrátových datových přenosech (teoreticky až 300 Mb/s) i největší možné pokrytí. Díky tomu má být možné přístroj využít i pro datově nejnáročnější úlohy, jako např. on-line hraní či přehrávání webových videí. Maximální rychlosti datových přenosů mohou uživatelé očekávat i při využití jednoho ze čtyř ethernetových portů vestavěného gigabitového přepínače – zatímco dříve museli majitelé ADSL modem routerů pro sdílení dat gigabitovou rychlostí používat navíc samostatný gigabitový přepínač, nyní mohou díky modelu DGN3500B získat tuto funkcionalitu v jediném přístroji. Přepínač navíc pracuje v úsporném „green“ režimu, takže dokáže „uspat“ nepoužívané porty a šetřit energii.

Prostřednictvím funkce ReadyShare poskytuje Netgear DGN3500B rychlý přístup k externím USB diskům a umožňuje tak sdílení na nich uložených souborů. Stačí připojit USB disk k modem routeru a okamžitě lze využívat rychlé čtení a zápis přes bezdrátový přístup z jakéhokoli přístroje v síti. Modem router podporuje řadu formátů systému souborů, stejně jako HTTP a FTP vzdálený přístup.Komentáře