Nix.cz má nový rekord - hranici v přenosu dat má aktuální maximum 428 Gbps

Národní propojovací uzel České republiky, sdružení Nix.cz, zaznamenal v neděli před 19. hodinou významné překročení hranice maximálního objemu přenášených dat svým uzlem. Aktuální rekord má hodnotu 428 Gbps.

Nix.cz má nový rekord - hranici v přenosu dat má aktuální maximum 428 Gbps


„Na překročení hranice 400 Gbps mají vliv aktivity, které byly úspěšně dokončeny. Rok 2015 byl pro Nix.cz výjimečný především z pohledu nově připojených sítí. Těch bylo loni 19, z toho 10 ze zahraničí. Za zmínku jistě stojí i fakt, že řada těchto sítí je z Polska; dosud do Nix.cz žádná polská síť připojená nebyla,“ uvedl Martin Semrád, ředitel sdružení Nix.cz. „V našem současném plánu je připojit do uzlu Nix.cz další významné sítě. Věřím, že jména prvních z nich budeme moci oznámit už v nejbližších týdnech.“

Na nárůst objemu přenesených dat má jistě vliv také loňské navýšení počtu 100gigových portů na dvojnásobek oproti původnímu stavu. Letos plánuje sdružení Nix.cz v navyšování přípojek o této kapacitě pokračovat.

„Aktuálně máme objednané nové 100gigové porty. Těch bude již v prvním čtvrtletí stejně jako za celý v roce 2015. V loňském roce jsme zjednodušili infrastrukturu, což nám umožnilo zvýšit dostupné kapacity pro další růst přenášeného provozu,“ dodává Adam Golecký, technický ředitel českého propojovacího uzlu Nix.cz.

Za růstem objemu přenesených dat samozřejmě stojí také rozvoj Internetu a jeho služeb. Mezi ně patří také stále populárnější multimediální přenosy, zejména potom živé vysílání.

Úvodní foto: Fotolia


Komentáře