NIX.CZ vstupuje na slovenský trh internetového propojování - převzal SITELiX

Sdružení NIX.CZ, což je neutrální propojovací uzel pro Českou republiku, převzalo slovenský projekt SITELiX, jeden ze dvou propojovacích uzlů působících ve Slovenské republice. Ten tak bude podle představitelů NIX.CZ fungovat na stejném principu jako ten český.

NIX.CZ vstupuje na slovenský trh internetového propojování - převzal SITELiX


Slovenský trh s internetovým propojováním naopak získá partnera, jenž má bohaté zkušenosti s přenosem dat mezi internetovými operátory. NIX.CZ se také bude snažit přivést na Slovensko důležité mezinárodní hráče, kteří působí nejen v České republice, a umožní tím slovenskému trhu jeho další rozšíření.

SITELiX ale i nadále zůstává neutrálním propojovacím uzlem pro Slovenskou republiku a nebude propojený s českým propojovacím uzlem.

Smlouva mezi zástupci společnostmi SITELiX a NIX.CZ byla podepsána před koncem loňského roku. Nyní dochází k přebírání projektu, které by mělo skončit v nejbližších měsících. Projekt SITELiX bude řízen z Prahy s tím, že současní i budoucí zákazníci SITELiXu se stanou zákazníky sdružení NIX.CZ.

“Převzetí projektu SITELiX sdružením NIX.CZ přinese společnosti SITEL možnost věnovat se naplno svým hlavním aktivitám, jimiž je provozování vlastních datacenter, výstavba, provoz a servis optických sítí. Sdružení NIX.CZ se bude naopak plně věnovat provozu a rozvoji jednoho ze dvou propojovacích uzlů na Slovensku, z čehož by měli mít prospěch především naši zákazníci. Český propojovací uzel je jedním z nejvýznamnějších v oboru a s jeho vstupem do projektu přicházejí na Slovensko mnohaleté zkušenosti a prověřené know-how spojené s internetovým propojováním,” řekl Marián Okres, projektový manažer společnosti SITEL, která dosud provozovala projekt SITELiX.


Úvodní foto: © .shock - Fotolia.com


Komentáře