Nokia Lumia 510 – levný smartphone s Windows Phone

Pestrobarevná Nokia Lumia je vybavena čtyřpalcovým displejem a kromě systému Windows Phone obsahuje i mapovou aplikaci z vlastní produkce, která umí i navigovat.


Nokia Lumia 510Společnost Nokia v úterý představila model Nokia Lumia 510. Finský výrobce se tak snaží přinést systém Windows Phone i do segmentu levných smartphonů, kterým dominuje Android. „S modelem Nokia Lumia 510 pokračujeme v naplňování našeho závazku přinést platformu Windows Phone na nové, nižší cenové hladiny,“ uvedla Jo Harlowová, výkonná viceprezidentka Nokia Smart Devices. „Lidé, kteří používají Windows Phone, vždy velice rychle poznají, o kolik intuitivnější je tento systém ve srovnání s dalšími platformami pro chytré telefony. Řada Nokia Lumia dnes tvoří tu nejcelistvější rodinu produktů na platformě Windows Phone a díky novému telefonu Nokia Lumia 510 se těšíme na to, že rodina Windows Phone bude moci přivítat ještě více uživatelů než doposud,“ dodala Harlowová.

Nový model bude nabízen v pěti barevných variantách – kromě klasické černé si bude možno vybrat i mezi žlutou, modrou, červenou a bílou. Windows Phone se od ostatních platforem pro chytré telefony odlišuje zejména živými dlaždicemi, které usnadňují zobrazování příchozích zpráv a aktualizací, aplikací Lidé, která spojuje kontakty a aktualizace ze sociálních sítí na jednom místě, mobilní aplikací Microsoft Office a prohlížečem Internet Explorer 9.

Lumia 510 přináší také přístup k aplikacím, které nenabízí žádný jiný telefon se systémem Windows Phone v této cenové kategorii. Po stažení aplikace Doplňky fotoaparátu, která je k dispozici výhradně pro telefony Lumia, mohou uživatelé využít řady nových zábavných způsobů, jak pracovat s fotografiemi prostřednictvím pětimegapixelového fotoaparátu a jak dodat i statickým obrázkům pohyb a emoce. Aplikace Nokia Mapy, Nokia Autem a Nokia MHD zase umožní snadnou a přesnou orientaci v mapě, na silnici, terénu i ve veřejné dopravě.

Předpokládaná nedotovaná prodejní cena se bude pohybovat okolo 200 USD (4 tisíce Kč). Telefon se začne prodávat v listopadu 2012 v Indii, Číně, oblasti Asie a Pacifiku a v Jižní Americe. Čeští distributoři si jej budou moci objednat na počátku roku 2013.Komentáře