Nokia představila novou verzi Symbianu a smartphony E7, C7 a C6

Na konferenci Nokia World dnes společnost Nokia představila rodinu chytrých telefonů postavených na zcela nové verzi platformy Symbian, která přináší vylepšení v rychlosti a jednoduchosti použití.


Nová zařízení, která jsou úzce integrovaná s pokročilými službami a aplikacemi Ovi, mají zdůraznit vizi společnosti Nokia o mobilním trhu, který je zaměřen zejména na sociální sítě, lokalizační služby a údajně také na zcela nové zážitky, které tyto technologie dle zástupců výrobce nabízejí

Mezi představené novinky patří:
·    Tři nové chytré telefony, Nokia E7, Nokia C7 a Nokia C6, které se tak připojují již k dříve oznámenému modelu Nokia N8 a spoluvytvářejí rodinu produktů postavených na nové platformě Symbian.  
·    Nejnovější verze platformy Symbian přináší více než 250 nových funkcí a vylepšení a zároveň zachovává uživatelské rozhraní, které oceňují miliony uživatelů chytrých telefonů po celém světě.
·    Byla zahájena expedice modelu Nokia N8, nekompromisního chytrého telefonu zaměřeného na zábavu s celosvětově nejlepším mobilním fotoaparátem/kamerou.
·    Bohatší zkušenost s Ovi Obchodem – nově s Nokia N8 – zahrnuje přívětivější vzhled i uživatelské rozhraní a ještě více unikátních aplikací a her.
·    Uvedení nejnovější betaverze zdarma dostupné aplikace Ovi Mapy s novými funkcemi pro pěší i motoristy.
Coby jedna rodina chytrých telefonů, Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7 a Nokia C6 sdílejí některé společné prvky. Všechny jsou postavené na nové verzi operačního systému Symbian. Ta přináší řadu vylepšení a funkcí jako podporu pro více pohotovostních obrazovek, vizuální multitasking, ovládání gesty a znatelný nárůst rychlosti – to vše při zachování známého uživatelského prostředí, kdy si miliony lidí mohou vzít do ruky kterýkoliv z nových chytrých telefonů Nokia a okamžitě vědí, jak jej používat. Uživatelé zde také najdou bezplatnou aplikaci Ovi Mapy, přístup do Ovi Obchodu, k e-mailu, sociálním sítím a celou řadu dalších aplikací, které jsou standardní součástí všech těchto chytrých telefonů.

Nokia E7, Nokia C7 a C6 by se měly začít expedovat ještě před koncem letošního roku.

Nová rodina chytrých telefonů na platformě Symbian bude také zahrnovat kompletně aktualizovaný Ovi Obchod. Ten se vyznačuje upraveným uživatelským rozhraním a novou sadou funkcí, které mají umožnit rychlý přístup k oblíbeným aplikacím a hrám. Vývojářům pak jednotná platforma Symbian společně s vývojovým prostředím Qt umožňuje snadné vytváření aplikací pro chytré telefony a nabízí jim širokou uživatelskou základnu pro jejich programy.

Nokia také navazuje na svůj krok, jímž zpřístupnila zdarma aplikaci Ovi Mapy.  Její nejnovější beta verze, která je ode dneška k dispozici, budou moci zákazníci využívat zcela nové funkce a větší mapové detaily. Ovi Mapy beta přidávají informace o metru, tramvajích a vlacích v 85 městech světa, dopravní zpravodajství v reálném čase, bezpečnostní varování nezávislé na navigačním módu, informace o parkovištích a čerpacích stanicí i upozornění na rychlostní limity. Kromě toho budou moci uživatelé také využít vylepšeného hledání i možnosti okamžitého sdílení své aktuální polohy prostřednictvím textových zpráv nebo e-mailu s dalšími telefony vybavenými internetovým prohlížečem.

Společnost Nokia dnes také představila nový Nokia Bluetooth Stereo Headset BH-905i, který nabízí vylepšenou kvalitu zvuku díky systému aktivního potlačování hluku, a dále kolekci pěti  Bluetooth headsetů navržených pro nejrůznější příležitosti jako je hands-free multitasking, telefonování a navigace v automobilu s podporou pro hlasové instrukce.Komentáře