Nokia rozšířila Ovi Mapy o 3D modely měst

Společnost Nokia informovala o rozšíření svého řešení Ovi Mapy o 3D modely, mezi nimiž je i Praha a dalších 12 evropských měst.


Podle zástupců společnosti Nokia umožňuje reálné 3D zobrazení umožňuje prozkoumat místa zcela novým způsobem; díky fotorealistickým 3D modelům světových metropolí si lidé mohou udělat o místě představu ještě dříve, než se tam sami podívají. Jedná se tak údajně o klíčový krok v plánech společnosti Nokia propojit reálný a virtuální svět.

Funkce, představená na konferenci Where 2.0 v kalifornském městě Santa Clara, nabízí realistické 3D zobrazení, které jde daleko za hranice zobrazování pouhých budov a umožňuje prozkoumat celá města, včetně předměstí.

Nové 3D zobrazení začíná pohledem z ptačí perspektivy. Uživatelé se pak mohou libovolně přibližovat či vzdalovat nebo se pohybovat okolo jednotlivých objektů jako jsou budovy a stromy přímo ze svého počítače, a objevovat tak sice virtuální, ale přesto velice realistickou podobu nových míst. 360stupoňové panoramatické fotografie pořízené přímo z jednotlivých ulic pak doplňují celkovou představu o vzhledu daného místa.

Ve zkušební verzi je dostupných celkem 20 metropolitních oblastí, přičemž počet dostupných fotorealistických 3D modelů se bude postupně zvyšovat. Zobrazení s využitím panoramatických fotografií je nyní k dispozici pro pět měst: Kodaň, Helsinky, Londýn, Oslo a San Francisco.

Daryl Chiam, hlavní analytik společnosti Canalys, novou funkcionalitu komentuje slovy, že tato služba kromě tradičních navigačních funkcí vytváří také prostor pro další inovace v oblasti lokalizačních služeb. Rozšiřování funkce na web pak podle něj potvrzuje komplexnost služby.

Fotorealistické 3D modely metropolitních oblastí jsou dostupné v následujících městech: Barcelona, Helsinky, Londýn, Milán, San Francisco, Benátky, Chicago, Los Angeles, New York, Stockholm, Boston, Kodaň, Madrid, Oslo, Toronto, Florencie, Las Vegas, Miami, Praha, Vídeň.Komentáře