Nová aplikace Oraclu umožňuje plnohodnotně spravovat virtualizované servery zdarma

Novou verzi produktu VM, jež je určen pro správu a virtualizaci serverů, představil Oracle. Novinka je mimo jiné vhodná pro rozložení zátěže v datových centrech a nabízí funkce pro správu na základě politik (zásad), dále umožňuje správu úložných zařízení přes rozhraní Oracle VM Storage Connect či centralizovanou správu konfigurace sítě. Inovovaná varianta rovněž nabízí vylepšenou podporu pro formát OVF (Open Virtualization Format).


S verzí 3.0 mohou správci například zrychlit a automatizovat zprovoznění nových virtuálních strojů (provisioning) nebo výrazně snížit čas i režii v end-to-end procesu poskytování virtuálních strojů.

Pro aplikace, middleware a databáze společnosti Oracle je k dispozici více než 90 předpřipravených šablon (Oracle VM Templates). Předkonfigurované sady virtuálních strojů mohou obsahovat i celé vícevrstvé aplikace a související politiky pro správu. Produkt podporuje až 128 virtuálních procesorů na virtuálním stroji.

Řešení Oracle VM lze stáhnout zdarma i provoz je bezplatný. Podniky platí za podporu, jež je k dispozici na bázi jednoduchého modelu předplatného (vztaženo na počet serverů).

VM Manager 3.0 využívá rozhraní Oracle Application Development Framework (ADF) a Oracle WebLogic Server 11g, což podle výrobce zjednodušuje správu, kterou lze provádět z rozhraní webového prohlížeče.Komentáře