Nová platforma SAP umožní zpracování dat v reálném čase

Nové řešení vznikne propojením in-memory produktu SAP HANA, nástrojů Sybase pro správu dat a systémů SAP pro správu podnikových informací.


Společnost SAP ohlásila i dostupnost komponenty NetWeaver Business Warehouse (BW), jež je  založena na HANA, a také Sybase Adaptive Server Enterprise (ASE) jako možné databáze pro aplikace Business Suite.

Kromě toho byl představen plán zřízení fondu s kapitálem 155 milionů dolarů, který bude financovat startupy vyvíjející řešení pro novou platformu HANA. Další investicí bude 337 milionů dolarů vynaložených jako motivační program pro zákazníky, s cílem jejich přechodu na HANA.

V rámci tohoto programu všichni noví zákazníci, kteří budou na HANA přecházet ze stávajících aplikací, získají od společnosti SAP související konzultační služby. Pokud noví zákazníci nebudou spokojeni, budou během 18 měsíců po dokončení implementace navíc moci vyměnit licenci HANA a přejít na libovolnou straší verzi odpovídajících produktů SAP.

Databáze HANA jako jádro nové platformy umožňuje práci s daty pomocí technologie in-memory (zpracování dat přímo v operační paměti bez nutnosti přistupovat na datová úložiště). V důsledku toho mohou zákazníci zpracovávat data prý až 100 000krát rychleji oproti současným řešením, což značně rozšiřuje možnosti řízení obchodních procesů.

Existující systémy je možné provozovat mnohem efektivněji a současně lze i snadněji zavádět nové technologie. Nová platforma sníží složitost podnikové IT architektury a poskytne bezkonkurenční možnosti pro budoucí aplikace zpracovávající obrovské objemy dat (big data) a posílí podporu mobilních aplikací a cloud computingu.

 

SAP plánuje do roku 2015 následující inovace ve svém portfoliu databázových a dalších podnikových aplikací:

  • · HANA: Tato platforma pro in-memory zpracování dat bude jádrem všech následujících inovací, kdy aplikace nové generace nabídnou obrovský výkon.
  • · Sybase ASE (Adaptive Server Enterprise): Od nynějška jde o podporovanou databázi v sadě aplikací SAP Business Suite. Platforma HANA bude podle plánu určena pro rozšíření extrémně náročných transakcí v Sybase ASE o reporting v reálném čase.
  • · SAP Sybase IQ: Tento produkt bude používán pro řízení dat při analytických úlohách typu „big data“, kdy nabídne velmi výhodné náklady na vlastnictví (TCO, total cost of ownership). I zde bude probíhat další integrace s HANA týkající se např. řízení životních cyklů; dalším výsledkem integrace by mělo být efektivnější ukládání starších méně používaných/starších  dat.
  • · Sybase SQL Anywhere: Toto řešení, které má hlavní tržní podíl mezi mobilními databázemi, bude fungovat jako front-end databáze pro platformu HANA. Mobilní aplikace tak budou mít v reálném čase přístup k příslušné funkčnosti.
  • · Sybase PowerDesigner: Tato platforma pro modelování dat a orchestraci bude základním řešením modelování pro HANA.
  • · Hadoop: Řešení HANA a Sybase IQ rozšíří svoji podporu pro přístup k platformám pro práci s velkými objemy dat, jako je např. Hadoop.
  • Integrace s HANA se bude týkat také řešení Sybase Event Stream Processor (ESP), Sybase Replication Server a řešení SAP pro enterprise information management.


    Komentáře