Nová Telepresence od Cisca dovoluje komunikaci i s konkurenčními řešeními

Vylepšené verze Telepresence, jež jsou oproti standardní podobě energeticky úspornější a lze je rychleji zprovoznit, představila společnost Cisco.


Výrobce zároveň uveřejnil nový protokol umožňující komunikovat přes Telepresence i organizacím, které využívají různé produkty.

Novými jsou modely System 3010 a System 3210, které nahrazují současné verze Cisco TelePresence System 3000 a Cisco TelePresence System 3200.

Ve spolupráci s partnery připravilo Cisco pět nových možností pro využití Telepresence. Jde například o virtuální spolupráci ve školních třídách, která usnadní studentům i učitelům sdílet znalosti po celém světě. Dále tato technologie zprostředkuje možnosti pro virtuální brainstorming, okamžitou osobní asistenční službu nebo celosvětový virtuální showroom, díky kterému mohou být představeny nové produkty a řešení na dálku bez nutnosti cestování potencionálních zákazníků. V neposlední řadě je k dispozici Streaming servis, pomocí něhož lze jednání živě vysílat na internetu nebo ho nahrávat do počítače či mobilního zařízení.

Spolu s novými verzemi vydalo Cisco i protokol umožňující propojení Cisco Telepresence s ostatními produkty. Dohodu o jeho používání dosud podepsali například výrobci LifeSize, Tandberg nebo Radvision, Zákazníci tak nyní mohou komunikovat se svými obchodníky, partnery a dodavateli, aniž by zúčastněné strany musely vlastnit stejné technologie.Komentáře