Nová UPS Pro od APC nabízejí automatickou regulaci napájení

Nové modely nepřerušitelných zdrojů napájení Back-UPS Pro uvedla na trh společnost APC by Schneider Electric. Jde o zařízení, které jsou určeny pro domácí kanceláře a podniky a nabízejí mimo jiné automatickou regulaci napájení, jež prý snižuje spotřebu elektrické energie a prodlužuje životnost baterií.


Inovované modely poskytují například zásuvky, které automaticky odpojují od napájení nevyužívané periferie. Také obsahují LCD panel, který informuje o využití zařízení. Na LCD lze snadno kontrolovat informace o zatížení, odhadované době provozu, vstupním napětí a další klíčové diagnostické a systémové údaje. Stisknutím tlačítka mohou uživatelé alarm vypnout a lehce zjistit potřebné informace na displeji, aniž by museli nahlížet do manuálu.

Výrobce nabízí různá provedení novinky, jež mají šest až deset zásuvek a provozní dobu až 164 minut. Periférie jako monitory, tiskárny či reproduktory, jejichž odpojení nemůže ohrozit data, jsou připojené k řízeným zásuvkám, které je automaticky odpojí, když uživatel „uspí“ nebo vypne počítač připojený k hlavní zásuvce.

Automatická regulace napětí okamžitě upravuje příliš nízké a vysoké napětí na bezpečnou úroveň. Uživatelé tak mohou pracovat i během snížení napětí či přepětí v síti, což šetří baterii pro případné výpadky proudu. Mají rovněž úspornou funkčnost typu by-pass. Jedná se o technologii, která spotřebovává méně energie během běžného provozu tím, že automaticky obchází transformátor, když není aktuálně zapotřebí.

Back-UPS Pro je dodáván se softwarem PowerChute Personal Edition, který obsahuje rozšířené funkce pro správu UPS. Obsahuje informace o její historii, má funkce pro zasílání upozornění a nabízí i údaje o stavu napájení. Tento software je schopen uložit soubory a sám vypnout počítač, pokud u něj nejsou uživatelé.

Na trhu v Evropě se novinka objeví ve druhém čtvrtletí letošního roku.Komentáře