Nová verze Chromu zřejmě znepřístupní více než 400 domén .cz

Webový prohlížeč Chrome 70, který vyjde 16. října, znedůvěryhodní všechny starší SSL certifikáty vydané společností Symantec a dceřinými autoritami Thawte, GeoTrust a RapidSSL.

Nová verze Chromu zřejmě znepřístupní více než 400 domén .cz


Web Nezabezpeceno.cz publikoval seznam domén .cz a .sk, na které se uživatelé po aktualizaci zmíněného prohlížeče prakticky nedostanou. Weby totiž používají starý SSL certifikát.

V den vydání Chrome 70 má stále více než 400 domén .cz a 200 domén .sk nainstalované certifikáty, které se stanou neplatnými.

Aktualizace Chrome začne probíhat v Evropě během noci na 17. října. Poté se již návštěvníkům zobrazí pouze šedá stránka s výstražnou informací o nebezpečnosti připojení.

Na seznamu se nacházejí i významné komerční firmy jako cedok.cz či csa.cz, včetně webů veřejné správy. Vyřazení důvěryhodnosti SSL certifikátů vystavených na staré infrastruktuře společnosti Symantec bylo oznámené již na podzim loňského roku a administrátoři i majitelé webů měli tedy dostatek času se na situaci připravit a obnovit certifikáty za nové,” dodává Petr Komárek, který stojí za projektem Nezabezpečeno.cz.

Úvodní foto: © memo - Fotolia.com


Komentáře