Nová verze: FlowMon ADS pro ochranu dat ve firemní síti

Společnost AdvaICT uvedla na trh novou generaci řešení pro automatickou analýzu provozu a detekci anomálií FlowMon ADS.

Nová verze: FlowMon ADS pro ochranu dat ve firemní síti


Verze 3 přináší nové uživatelské rozhraní využívající koncept záložek, který znamená jednodušší ovládání aplikace. Nově nabízí i verzi Lite pro uživatele v segmentu 50 – 250 počítačů.

Od května 2012 mají zákazníci společnosti AdvaICT možnost upgradovat své řešení FlowMon ADS na verzi 3 pro automatickou analýzu provozu a detekci anomálií. Ke změně došlo také v označování jednotlivých modelů, a to Standard, Business, Corporate a Enterprise. Přibyl nový model Lite určený uživatelům v segmentu 50-250 PC. Dostupné jsou rovněž dodatečné licence pro rozšíření počtu souběžných uživatelů a souběžně aktivních datových zdrojů.

V průběhu roku 2012 se mohou firmy těšit na řadu novinek dostupných v rámci rozšířené technické podpory systému:

  • PDF reporty ke stažení přímo z uživatelského rozhraní,
  • deduplikacestatistik NetFlow,
  • přepracovaný systém učení typického chování a detekce anomálií,
  • specifické vizualizace pro jednotlivé detekční metody (např. latence),
  • události vyšších řádů (kombinace více detekovaných událostí),
  • systém hlášení planých poplachů, chyb a zpětné vazby,
  • průvodce konfigurací aplikace.


„V průběhu roku 2010 a 2011 jsme sbírali a vyhodnocovali podněty od našich zákazníků. Výsledkem je nové moderní uživatelské rozhraní, které výrazně zjednodušuje ovládání aplikace a přináší nové možnosti vizualizace událostí a provozu datové sítě. V průběhu roku 2012 plánujeme řadu dalších vylepšení, která budou dostupná v rámci pravidelných aktualizací,“ říká Pavel Minařík, předseda představenstva AdvaICT.

FlowMon ADS je systém detekce anomálií a nežádoucího chování v datové síti založený na permanentním vyhodnocování statistik o provozu na síti. Jeho úkolem je odhalování provozních problémů a zvýšení vnější i vnitřní bezpečnosti datové sítě. Díky orientaci na celkové chování zařízení v síti umožňuje reagovat na dosud neznámé nebo specifické hrozby.

Úvodní foto: © Péter Mács - Fotolia.com


Komentáře