Nová vlna podvodných e-mailů „ve jménu Boha“

Uživatelé v ČR byly zahlceni novou vlnou podvodných e-mailů „přicházejících ve jménu Boha“, které se je snaží přesvědčit ke spolupráci na jakémsi podnikatelském projektu.


Jedná se o jednu z variant tzv. SCAM 419 e-mailů, které spadají do kategorie nigerijských dopisů, slibující odměnu za „spolupráci“, jež se obvykle omezuje na platby za určité administrativní či jiné poplatky. Šance obětí na získání svých peněz zpět jsou pak mizivé. E-maily jsou přeloženy automatickým překladačem, takže úroveň textu je na poměrně nízké úrovni.

Nová vlna podvodných SCAM 419 e-mailů, které jsou rozesílány tento týden, pak vypadá následovně:

Já k vám přicházejí v jménu Boha.

Je pochopitelné, že byste mohla být trochu chápavý, protože nevíte, ale já mám lukrativní obchodní návrh spolecného zájmu podelit se s vámi. Dostal jsem váš odkaz v mém hledání nekoho, kdo vyhovuje mé navrhované obchodní vztah.

Já jsem pan P. Wong Jižní Koreje, štastne ženatý s detmi, a já jsem reditel Hang Seng Bank Ltd, na starosti oddelení Mezinárodního remitencí. Mám duverné obchodní návrh pro vás. Budu potrebovat, abys mi pomáhat pri realizaci podnikatelského projektu z Hongkongu do vaší zeme. Jedná se o prevod velké cástky penez. Vše, co o této transakci musí být právne ucinit bez zádrhel. Prosím snaží dodržovat velmi diskrétne ve všech záležitostech týkajících se této problematiky.

Poté, co financní prostredky byly úspešne preneseny do vašeho úctu, budeme sdílet v pomeru k dohodnuté obema z nás. Budu radeji, kdybys ke mne na muj soukromý e-mailovou adresu (info@peterwongtungshun.com) a nakonec po které jsem vám poskytne více informací je o tuto operaci. Pokud budete mít zájem, pošlete mi tyto naléhave:
1. Jména a príjmení
2. Povolání
3. Soukromé telefonní císlo
4. Aktuální kontaktní adresa

Prosím, pokud nemáte zájem odstranit tento e-mail a neloví, protože já jsem uvedení své kariéry a život mé rodiny v sázce s tímto podnikem. I když nic neriskuje nic získali.

Vaše nejbližší reakci na tento dopis ocení.

Pozdravem,

Mr.Pt. Wong TungKomentáře