Hlavní funkcí zmíněných čipů pro správu napájení je optimalizace využití elektrické energie. Slouží jako spojnice umožňující nepřerušovaný tok elektřiny mezi zdrojovými systémy a elektronickými přístroji, které vyžadují různé úrovně proudu. Jsou například klíčovými komponenty solárních panelů a široce se využívají i ve všech průmyslových segmentech – v automobilech, spotřební elektronice nebo mobilních komunikačních přístrojích.
Díky využití stejného výrobního procesu, který se používá i pro výrobu procesorů pro počítače a „chytré telefony“ - CMOS-7HV, je dosaženo snížení nákladů na jejich výrobu a zároveň integrace značného množství funkcí – ve výsledku tak jeden čip zastane funkci tří nebo čtyř dosavadních čipů.
„Tímto novým procesem lze vyrábět nové typy cenově dostupných bezdrátových senzorů, jaké jsou třeba k monitorování a připojení nově vyvíjených chytrých systémů – od alternativních energetických produktů vyvíjených průmyslovými firmami až po firmy se spotřebním zbožím, které chtějí poskytovat mobilní zábavu,“ řekl Michael J. Cadigan, ředitel IBM Microelectronics Division.