Nové datové centrum vyrostlo v Praze

Datové centrum v Praze společně uvedli do provozu zástupci společností Foxconn a KKCG. Spuštění společného data-centra SafeDX znamená první reálný výsledek vloni zahájené mezinárodní spolupráce obou firem. Ta se do budoucna bude zaměřovat nejen na oblast informačních technologií.

Nové datové centrum vyrostlo v PrazeV návaznosti na plány rozvoje svých akcionářů připravuje SafeDX výstavbu dalších datových center v ČR a v Evropě. Skupina KKCG a společnost Foxconn mají každá ve společném podniku poloviční podíl.

„KKCG stále více investuje do oblasti informačních technologií a postupně tak vytváří další pilíř svého podnikání. I proto si cením spolupráce se světovým technologickým lídrem, jakým je společnost Foxconn a věřím, že bude úspěšná. Jsem přesvědčen, že Česko má potenciál být evropským IT centrem a toto je jen první krok na společné cestě,“ uvádí Karel Komárek, zakladatel investiční skupiny KKCG.

SafeDX bude čerpat ze znalostí a inovací mateřských firem, jejich expertů a také ze silného kapitálového zázemí.

„Digitalizace a automatizace v průmyslu a koncepce Průmysl 4.0 jsou klíčové oblasti, do kterých směřují naše investice,“ dodává Terry Gou, zakladatel společnosti Foxconn.

Datové centrum SafeDX je umístěno v Praze a nabízí nejen hardware, ale především kompletní IT řešení a zaměřuje se na zahraniční společnosti.

„Velký potenciál představují globální IT společnosti či společnosti specializované na technologie. Ty ve střední a východní Evropě hledají možnosti ukládat a zpracovávat data stejně tak jako další nadnárodní korporace, které velmi často přicházejí právě z Asie,“ říká ředitel SafeDX Martin Smekal.

Díky podpoře Foxconnu a dalších partnerů (například China Telecom), je datové centrum schopno plnit i velmi specifické potřeby zákazníků. Společnost svým klientům poskytuje především cloudové služby na vlastní IT infrastruktuře a datová centra. 

Úvodní foto: Radan Dolejš

Galerie

Komentáře