Hlavní navigace

Nové digitální hlasové záznamníky od Sony

28. 3. 2010

Sdílet

Nové digitální hlasové záznamníky od Sony


PX820Kapacita 2GB paměti v modelu SX750 nabízí až 750 hodin záznamu (v režimu LP – Long Play). Dvojnásobek této kapacity v přístroji SX850 zvyšuje nahrávací časy až na 1505 hodin. Což by bylo pro lepší představu přes dva měsíce kontinuálního poslechu hlasové či hudební stopy.

O kvalitní záznam se stará trojice mikrofonů. Vedle stereo mikrofonu obsahují přístroje třetí vysoce citlivý více směrový mikrofon, který pomáhá zdůraznit hlas osoby nacházející se dále od diktafonu. Čistota zvuku je navíc vylepšena low-cut filtrem, zatímco technologie Noise Cut vyjasňuje hlasové frekvence, takže jsou čitelnější pro nahrávku. Pro pohodlnější manipulaci je při záznamu hlasu (VOR Voice Operated Recording) záznamník doplněn šikovnými funkcemi Přidat a Přepsat (Add/Overwrite)
už hotovou nahranou stopu.

Záznam může být uložen nejen ve formátu MP3, ale též ve formátech LPEC, které šetří záznamovou kapacitu díky větší kompresi, případně i v lineárním výstupu PCM vhodným pro uložení hlasu a muziky ve vysoké stereo CD kvalitě.

Po ukončení nahrávání jistě využijete možnost zpětného přehrání záznamu v 36 rychlostních krocích v rozsahu -75%/+200%, což přispívá k pohodlí při přepisu rozhovorů nebo poznámek. Příjemná je i celá řada dalších editačních funkcí, které vám pomůžou uložit či rychle vyhledat příslušnou nahrávku – ať už to je funkce oddělení záznamu (Divide), vymazání (Erase), označení (Book-Mark) nebo pokyny vybrat (Select) a přesunout (Move) nahrávku do příslušné složky.

Oba rekordéry fungují současně i jako příruční přehrávače hudby,
takže si můžete užívat skladeb ve formátu MP3 a WMA. Jedno nabití dobíjecí baterie zajistí uživateli až 19 hodin nahrávání v kuse včetně 22 hodin zpětného poslechu záznamu přes sluchátka. Přístroj ale obsahuje i kvalitní reproduktor pro hlasitý poslech a kontrolu nahrávky.

•    Jasný, zvukově čistý digitální záznam řeči a hudby
•    Dlouhý čas nahrávek (až 1505 hodin u typu SX 850)
•    Dlouhá výdrž baterie (až 48 hodin u typu BX800/PX820)
•    Software Dragon Naturally Speaking 10 přibalený k modelům diktafonů SX850DR / PX820D

V příslušenství najdete USB kabel, přenosné pouzdro, stojánek, clonu na mikrofon, která spolehlivě odbourá vítr a tedy i venkovní šumy, a samozřejmě také editační software na přiloženém CD.

SX750V rámci výhodného balení obsahuje model ICD-SX850DR USB kolébku a editační program Dragon NaturallySpeaking 10 Recorder Edition přiložený na CD.

Modely ICD-BX800 a ICD-PX820 jsou cenově dostupné a vybavené snadným ovládáním pro záznam přednášek, rozhovorů, každodenních myšlenek nebo třeba jen uložení melodie písničky, která vás právě napadla.

Oba modely nabízejí 2GB flash paměti pro uložení až 500 hodin nahrávky – více než by bylo ve škole potřeba na celý semestr.

Při nastavení Voice Operated Recording (VOR), čili ovládání hlasem, se záznam vypne vždy, když uděláte vy, nebo váš protějšek během rozhovoru delší pauzu.  Funkce Noice Cut se přitom stará o projasnění celého zvukového záznamu.

Playback nastavitelný v 21 krocích vám pomáhá poslechnout si vše, co bylo řečeno, pokud provádíte přepis záznamu ručně. Ovládací prvky obsahují povely na oddělení záznamu (Divide), vymazání (Erase) a pokyny vybrat (Select)
a přesunou (Move) nahrávku do příslušné složky.

Alkalická baterie typu AAA nabízí až 48 hodin plynulého záznamu a poslech přes sluchátka v režimu LP vychází na téměř 32 hodin.

Model ICD-PX820 obsahující všechny vymoženosti řady BX800 má navíc USB port (přenosový kabel je v balení) pro přehrání MP3 záznamů do PC (Apple není podporován), kde si je můžete uložit, zeditovat, nebo se o ně podělit s ostatními. Bbalení ICD-PX820D obsahuje i editační software Dragon NaturallySpeaking 10.

Dále je dostupné zvýhodněné balení, kdy jsou k záznamníkům typu ICD-BX800M a ICD-PX820M přidány externí mikrofony vybavené svorkou pro snadné uchycení. Hlasové digitální záznamníky s označením ICD-SX750, ICD-SX850, ICD-BX800 a série ICD-PX820 budou v prodeji od dubna 2010.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality