Nové levné IdeaPady či 4K monitory představilo Lenovo

Portfolio spotřebitelských chromebooků IdeaPad 5i a dokovacích USB-C monitorů řady L ohlásilo Lenovo.

Nové levné IdeaPady či 4K monitory představilo Lenovo


Novou řadu cenově dostupných zařízení pro SOHO či domácí výuku představilo Lenovo. Jde o stylový Chromebook IdeaPad 5i s 13´´ či 14´´displejem (a mobilní monitor Lenovo L15 určený pro mobilní použití se dvěma porty USB-C a funkcí "pass-through" napájení jedním kabelem pro konfiguraci více monitorů v malých prostorech.

Mezi novinky patří i webová kamera LC50 Monitor, která je zajištěna prostřednictvím snadno použitelného magnetu a společně s monitory Lenovo L32p-30 a Lenovo L27m-30 USB-C vytváří pohodlné prostředí pro videokonference v pohodlí domova.

Základní notebooky využívají odlehčený cloudový ekosystém Chrome OS od Googlu. K dispozici je Full HD na 14palcovém dotykovém displeji In-Plane Switching (IPS) s jasem 300 nitů, vylepšený stereofonní reproduktorový systém se zabudovaným zesilovačem zase poskytuje zvuk podle certifikace Waves MaxxAudio.

Uvnitř mají procesor Intel Core  i5 až 11. generace a až 512 GB úložnému prostoru. Baterie by měla vydržet až 10 hodin, a to s přední světelnou lištou LED, která mění barvu podle zbývající kapacity baterie. Volitelná podsvícená klávesnice zviditelňuje klávesy v prostředí se slabým osvětlením. Pro připojení lze využít Wi-Fi 6, port USB 3.1 Gen 1 Type-A či dva porty USB 3.1 Gen 1 Type-C.

Flexibilní varianta IdeaPad Flex 5i zahrnuje flexibilní 360stupňový pant. Její 13,3palcový Full HD IPS LCD dotykový displej má úzký rám a jas 250 nitů. Volitelný je OLED displej.

Prvně jmenovaný stroj přijde na necelých deset tisíc Kč včetně DPH, Flex verze pak o tisícovku více.

Monitor L32p-30 za cenu 10 tisíc pak nabízí 31,5palcový 4K IPS displej s technologií HDR10 pro 90 procent barevného rozsahu DCI-P3. Součástí jsou integrované reproduktory (2 x 3W) či porty HDMI 2.0, DP1.2, USB Type-C, 4 x USB 3.2). Varianta L27m-30 pak nabízí 27palcovou obrazovku Full HD IPS s obnovovací frekvencí 75 Hz a odezvou 4 ms.

Úvodní foto: Lenovo


Komentáře