Nové sdružení Green Touch slibuje výrazně zefektivnit komunikační sítě i internet

Globální konsorcium Green Touch, jehož cílem je vytvořit technologie, které zajistí, že komunikační sítě budou využívat až tisíckrát méně energie než dnes, oznámil její iniciátor, Bell Labs.


Iniciativa Green Touch podle zakladatlů spojuje průmyslové podniky, akademický výzkum a nevládní výzkumné laboratoře a jejím účelem je vyvinout a přinést zcela nové přístupy k efektivnějšímu využití energie.

Zakládajícími členy iniciativy Green Touch jsou:

• Poskytovatelé služeb: AT&T, China Mobile, Portugal Telecom, Swisscom, Telefonica

• Akademické výzkumné laboratoře: The Massachusetts Institute of Technology’s (MIT) Research Laboratory for Electronics (RLE), Stanford University’s Wireless Systems Lab (WSL), the University of Melbourne’s Institute for a Broadband-Enabled Society (IBES)

• Vládní a neziskové výzkumné instituce: The CEA-LETI Applied Research Institute for Microelectronics (Grenoble, Francie), imec (sídlo Leuven, Belgie), The French National Institute for Research in Computer Science and Control (INRIA)

• Průmyslové laboratoře: Bellovy laboratoře společnosti Alcatel-Lucent (Bell Labs), Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT), Freescale Semiconductor

„Spolu s rychlým rozvojem využití broadbandu stoupá velmi rychle také spotřeba energie. Musí být proto podniknuty okamžité kroky, které se na tento trend zaměří a zmírní jeho dopad,“ uvedl Vernon Turner, Senior Viceprezident a General Manager for Enterprise Computing, Network, Consumer, Telecom and Sustainability ve společnosti IDC. „Co odlišuje iniciativu Green Touch od ostatních programů, je její vysoce ambiciózní cíl, který je však plně měřitelný a opírá se o vědecky ověřená fakta. Její globální a multidisciplinární přístup bude akcelerovat nezbytné a základní změny v myšlení a dále pak také vývoj nových technologií.“

Aby podpořila své cíle přinese iniciativa Green Touch během následujících pěti let referenční síťovou architekturu a klíčové komponenty nutné k realizaci navrhovaných zlepšení. Iniciativa také disponuje značným potenciálem vytvářet nové technologie a nové průmyslové segmenty.

První schůzka konsorcia, která se bude konat v únoru, bude věnována přípravě plánu pro následujících pět let, stanovení úkolů a cílů pro první rok a dále roli a oblastem zodpovědnosti jednotlivých členů.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.