Nové tenké klienty, počítače a displeje pro firmy v nabídce HP

Společnost HP ve středu představila nové výkonné produkty pro firmy. Nová řešení spojují maximální úspory energie, bezpečnost a funkce, které se uplatní napříč různými odvětvími.


HP t410 All-in-One (AiO) Smart Zero Client s napájením prostřednictvím síťového kabelu (Power over Ethernet, PoE) nabízí mimořádný výkon při práci s multimédii a komfort srovnatelný s PC.

HP RP7Komplexní řešení pro maloobchod HP RP7 s vysokou variabilitou v sobě kombinuje elegantní minimalistický design a spolehlivý výkon. Jedná se o řešení vhodné pro maloobchod a restaurační provozy.

Dotykové monitory HP L6015tm a L6017tm Retail Touch s možností multidotykového ovládání a kapacitním displejem jsou ideální pro maloobchod a restaurační či hotelová zařízení, která požadují intuitivní a na předchozí systémy návazné uživatelské rozhraní. Nedotykový monitor HP L6010 je zase vhodný do prostředí s nedostatkem prostoru; dá se velmi dobře a snadno integrovat s dalšími prodejními systémy a plní funkci informačního či prezentačního panelu pro prodejce či zákazníka.

Nové výkonné pracovní stanice HP Z220 nabízí profesionální funkce pro filmaře, strojírenské návrháře, architekty a uživatele z prostředí školství, zdravotnictví či státní správy.

HP Z220HP t410 AiO je řešení navržené pro sektory školství, zdravotnictví a obchodu. Funguje v rámci 13tiwattového limitu přes PoE pro maximální energetickou účinnost. Jedná se o kombinaci displeje o úhlopříčce 18,5 ” a vysoce výkonného klienta v jednom prostorově a ekonomicky úsporném řešení. Tento systém je tedy mimořádně vhodný pro prostředí s omezeným prostorem a možnostmi napájení, například do škol a call center. HP t410 AiO nevyžaduje žádný externí zdroj napájení, které probíhá na bázi PoE. Zákazník tedy získá stanici se spolehlivějším zdrojem napájení, méně kabely a rychlejší instalací.

HP t410 AiO podporuje více protokolů a dá se pružně přeprogramovat. Automatické senzory zajistí automatické připojení do sítě a samy vyhledají stávající prostředí klientské vizualizace – ať již je od Citrix, Microsoftu nebo VMware. Firmy, které mají více platforem, pak mohou zcela bez obav využívat HP t410 AiO napříč všemi těmito platformami.

HP t410 AiO nabízí také kvalitní práci s multimédii díky designu system-on-chip (SOC). Řešení disponuje výkonnou a energeticky úspornou procesorovou technologií ARM s integrovaným procesorem Digital Signage Processor, díky níž je řešení HP t410 AiO schopné přehrávat video v kvalitě HD, propracovaný grafický obsah a další mediální obsah na celé obrazovce, a to bez jakéhokoli dopadu na výkon zařízení.

Dotykové displeje HP RP7 jsou elegantní nástroje, které pro zákazníky ze sféry obchodu a služeb – ať již se jedná o obchodní domy, stylové restaurace či hotely – nabízejí kompaktní řešení jejich potřeb. Displeje jsou vhodné především pro maloobchod, restaurační a hotelové provozy – tedy pro společnosti, které chtějí systém, jenž je odliší od konkurence. A právě pro ně představují HP RP7 stylové a elegantní displeje se skvělou variabilitou, díky níž je lze použít jako navigační či informační panely v různém – dokonce díky své robustnosti i velmi extrémním – prostředí. Řešení se snadno přizpůsobí charakteru a typu provozovny. Může být na stojanu, bez něj, či přirozenou součástí pokladního systému. HP RP7 je také nabízen s úchyty ve standardu VESA a v konfiguracích pro instalaci na prakticky jakékoliv vertikální či horizontální plochy.

HP RP7 je dostupný jako dotykový displej o úhlopříčce 15 ” nebo 17 ”. Displeje jsou odolné proti různým typům znečištění z vnějšího prostředí, například proti vodě a prachu. Zákazníci mohou tento produkt volitelně kombinovat s čtečkou magnetických karet, webovou kamerou, čtečkou otisků prstů a dalšími kompatibilními zařízeními.

Nové monitory HP L6015tm a L6017tm Retail Touch o úhlopříčce 15 ” a 17 ” jsou vybaveny dotykovým displejem umožňujícím flexibilní ovládání a interakci díky kapacitní technologii pro maximální funkčnost a odolnost – a to vše v elegantním a moderním designu. Nedotykový displej o úhlopříčce 10 ” s označením HP L6010 Retail Monitor je navržen speciálně pro reklamní a propagační účely do prostředí, kde je méně prostoru. Základní typ využití je v podobě informačního panelu pro prodejce, ale produkt se dá snadno integrovat do pokladního systému jako propagačně-informační displej pro zákazníka.

Pracovní stanice HP Z220 Workstation jsou nabity novými technologiemi, které zvyšují celkový výkon a energetickou efektivitu systému. Tato řada pracovních stanic i nadále díky své neuvěřitelné hodnotě a využitelnosti určuje standard ve své třídě. Náročným profesionálním uživatelům přináší to nejlepší pro práci s videem, CAD aplikacemi, ale uplatní se i ve školství, zdravotnictví a státní správě, kde standardní PC již nestačí. HP Z220 je dostupná jako mimořádně rozšiřitelná sestava v provedení convertible mini-tower (CMT), nebo v kompaktním provedení small form factor (SFF), které má minimální prostorové nároky.

Dostupnost
Všechny uvedené modely budou na českém trhu dostupné od června 2012. Ceny zatím nebyly stanoveny.Komentáře