Nové zařízení od Lenovo bude přeposílat poštu mezi přístroji ThinkPad a BlackBerry

Společnost Lenovo představila novou komponentu, která umožní přeposílání pošty mezi notebookem ThinkPad a telefonem BlackBerry.


Lenovo Constant Connect je název nové hardwarové a softwarové komponenty, kterou využijí především majitelé přístrojů ThinkPad a BlackBerry. Umožňuje oba tyto přístroje propojit a následně mezi nimi přeposílat elektronickou poštu. Notebook ThinkPad přitom může být v režimu spánku a ležet na dně kufru. Constant Connect  je tedy komponentou určenou především pro uživatele, co častěji cestují a využívají při tom služeb emailového klienta.

Na Constant Connect pracovali více než dva roky inženýři v Japonsku a Severní Karolíně. Výsledkem je 54mm ExpressCard s flash pamětí 512 GB a anténou Bluetooth. Právě přes bezdrátovou technologii Bluetooth  je do přístroje BlackBerry přeposílána pošta. Při opačné cestě, tedy z BlackBerry do ThinkPadu, je zpráva nejprve uložena v zařízení ExpressCard a posléze odeslána do emailového klienta v notebooku.

„Pokud tak například uživatel spěchá mezi dvěma lety nebo jen sedí v taxíku a chce si přečíst nejnovější poštu, může se prostě jen podívat do BlackBerry a ne si zbytečně zapínat počítač a připojovat se přes Wi-Fi“ komentoval výhody nového zařízení Rich Cheston, výkonný ředitel ve společnosti Lenovo.

Lenovo Constant Connect může také posloužit jako alternativa k bezdrátové technologii 3G. Zároveň by měl nabídnout větší rychlost a dostupnost, než některá instantní řešení jako Phoenix Hyperspace či Splashtop, která se potýkají s problémy vztahujícími se k dostupnosti Wi-Fi.

Constant Connect bude spolehlivě fungovat na kterémkoliv systému BlackBerry verze 4.2 a vyšší. Je navržen pro práci s klienty Exchange, Outlook, POP a Gmail, později by se měla podpory dočkat i aplikace od společnosti IBM - Lotus Notes. Nová komponenta by neměla stát více než 150 dolarů. V USA by se měla začít prodávat ve druhém čtvrtletí tohoto roku, ve zbytku světa pak k jeho konci.Komentáře