Novinka v náboru vývojářů

Společnost Techloop zkouší v Česku nabourat tradiční styl náboru nových zaměstnanců Spustila virtuální trh práce, kde se budou potkávat vývojáři softwaru přímo s firmami, které tyto talenty hledají. Zájemci o práci mohou vystupovat anonymně a mají plnou kontrolu nad celým procesem. Navíc při akceptování pracovní nabídky přes Techloop.io získají 20 tisíc korun.

Novinka v náboru vývojářů


V současné době je na českém trhu velká poptávka po zaměstnancích v oblasti vývoje softwaru. Techloop reaguje na tento přetlak spuštěním webových stránek, které simulují pracovní trh. Zájemce o novou práci si zde vytvoří svůj online profil s detailními informacemi o kvalifikaci a praxi a dále už jen vybírá z příchozích nabídek.

V procesu může vystupovat zcela anonymně a má nad ním plnou kontrolu. Dalším výrazným benefitem je znalost finančního ohodnocení již v prvním kroku, což je v běžném přijímacím řízení zcela netypické. Pokud uživatel pracovní nabídku prostřednictvím Techloop.io přijme, získá bonus ve výši 20 tisíc Kč.

„Techloop přináší změnu do způsobu získávání zaměstnanců v oblasti IT. Z našich zkušeností víme, že se vývojáři cítí často manipulováni do přijetí pracovních nabídek ze strany personálních agentur, které pouze chtějí dostat svoji provizi. Naším cílem je poskytnout jim transparentní, objektivní prostředí, ve kterém mají celý proces plně pod kontrolou,“ říká Joao Duarte, spoluzakladatel společnosti Techloop.

Mezi další požadavky vývojářů patří znalost firemní kultury a pracovního prostředí. Tento fakt se většinou uchazeči dozvídají pouze od známých, kteří již ve firmě pracují. Techloop dává společnostem prostor ke své prezentaci a možnost potencionální zaměstnance poutavě zaujmout.   

„Nechali jsme se inspirovat podobným modelem, který funguje v zahraničí. Za tři roky od jeho spuštění, se stal předním náborovým nástrojem v Silicon Valley, s více než 2000 firmami, které jej využívají,“ říká další ze spoluzakladatelů, Jiří Fabián.

Mezi společnosti, které prostředí Techloop.io pro hledání IT talentů již využívají, patří například Y Soft, GMC, Vendavo či úspěšný český startup Skypicker.

Cena za využití prostředí Techloop je pro vývojáře zcela zdarma.

Úvodní foto: Fotolia


Komentáře