Novou krev do žil systémů Dynamics vlévá Microsoft

Microsoft představil vylepšení pro svá podniková řešení – ať už jde o řadu MS Dynamics, SharePoint či Project Server. A více se začal angažoval také na poli internetu věcí.

Novou krev do žil systémů Dynamics vlévá Microsoft


Novou verzi EPR řešení Dynamics AX, jež je nyní dostupné na 137 trzích ve 40 jazycích, uvedl na trh Microsoft. V současné době je k dispozici ve formě cloudové služby postavené na platformě Microsoft Azure.

Nový Dynamics AX kombinuje v jednom balíčku ERP, BI, infrastrukturní a databázové služby, což firmám umožňuje ve velmi krátké době začít řídit své procesy.Jeho možnosti lze podle výrobce rozšířit i s pomocí partnerských řešení, přičemž v současné době jich je v obchodě Azure Marketplace k dispozici již více než padesát.

Aktualizace se dočká během druhého čtvrtletí tohoto roku i řešení MS Dynamics CRM 2016, která přinese vylepšení tohoto komplexního balíčku nástrojů pro práci se zákaznickými daty a procesy – například do systému integroval systémy získané prostřednictvím nedávných akvizic --  FieldOne a Adxstudio, které mají usnadnit práci v terénu a vylepšit portálová řešení.

A Microsoft podle svých slov také finalizuje přípravu k uvolnění on-premise verze SharePoint Server 2016 a Project Server 2016, přičemž oba produkty jsou již od poloviny března v takzvané produkční verzi (Release to Manufacturing – RTM). Finální verze produktů budou dostupné v průběhu května.

A konečně Microsoft stojí i za založením nadace Open Connectivity Foundation (OCF), která má vést k vytvoření jednotných průmyslových standardů pro internet věcí (IoT). Mezi zakládající členy patří dále také Cisco, Electrolux, General Electric, Intel, Qualcomm, Samsung apod. Jednotný, otevřený, bezpečný a škálovatelný standard využitelný v různých oblastech podle zakladatelů pomůže zrychlit rozvoj IoT.

Úvodní foto: Microsoft


Komentáře