Nový antimalware Kaspersky lépe zabezpečí spojení na citlivé stránky

Novou verzi Kaspersky Internet Security – multi-device, plně v češtině, uvedl na náš trh Kaspersky Lab. Uživatelům nabízí několik dalších možností, jak zabezpečit svá data na platformách Windows, Mac i Android.

Nový antimalware Kaspersky lépe zabezpečí spojení na citlivé stránky


Například verze pro Windows nově zahrnuje například funkci Secure Connection zajistí, že uživatelská data se nemohou během připojení k internetu zachycovat podvodníky. Doplňky Software Updater a Software Cleaner zase mohou pomoci opravit potenciální mezery v zabezpečení zařízení.

Kromě toho je nové řešení vybavené dalšími technologiemi, jako je několikaúrovňová ochrana finančních transakcí (Safe Money), prevence proti instalaci nevyžádaných aplikací (Application Manager, který byl dříve součástí doplňku Change Control) či blokování reklamních bannerů v prohlížeči (Anti-Banner).

Co se týče Secure Connection, tato funkce umožňuje pomocí kódování všech v rámci sítě poslaných i přijatých dat bezpečně se připojit k internetu. To je obzvlášť důležité při realizaci finančních operací, autorizace na webových stránkách nebo přesunu důvěrných informací.

Užitečná je hlavně během cestování, kdy se mnoho lidí častěji připojuje k nezabezpečeným Wi-Fi sítím, aby zůstali ve spojení.  Secure Connection se může spouštět  jak z hlavní nabídky produktu, tak i automaticky při připojení k veřejné Wi-Fi síti nebo vkládání důvěrných informací například na webové stránky bank, do online úložišť, platebních systémů, e-mailů, na sociální sítě, atd.

Cleaner zase monitoruje všechny aplikace nainstalované v počítači a upozorňuje na ty, které mohou představovat potenciální riziko. Uživatele upozorní v případě, že do jejich zařízení přibyl program bez jejich vědomí (například přídavný software během instalace jiné aplikace) nebo pokud nějaký program zpomaluje jejich zařízení, poskytuje neúplné nebo nesprávné informace o jeho funkcích, funguje na pozadí, zobrazuje bannery a zprávy bez povolení (reklama) nebo je využíván jen zřídka.

Úvodní foto: Kaspersky Lab


Komentáře