Nový Avast prý jako první nabízí zabezpečení domácí sítě

Novinka podle výrobce dokáže zjistit zranitelné domácí směrovače, které bývají příčinou krádeže identity a ztráty soukromí uživatelů.


Avast uvedl na trh své nejnovější bezpečnostní řešení Avast 2015 pro platformy PC i  Mac OS. Všechny dostupné varianty produktu, včetně té bezplatné, nově obsahují funkci „Zabezpečení domácí sítě”, která podle tvůrců ochrání router a celou domácí síť před zákeřnými útoky hackerů.

Další funkce a vylepšení zahrnují prevenci proti DNS útokům nebo skenování protokolu HTTPS. Mimo to nový Avast nabízí oproti předchozím variantám zjednodušené uživatelské rozhraní, nižší množství reklamních sdělení a rychlejší pravidelné aktualizace zlepšující výkon a zajišťující lepší ochranu a vyšší soukromí.

„Zabezpečení domácí sítě (Home Network Security)” dovoluje jedním kliknutím otestovat domácí síť a odhalit tak potenciální bezpečnostní hrozby dřív, než je zjistí útočníci.

Jde tak identifikovat nevhodně nastavené domácí Wi-Fi sítě, routery se slabými nebo původními hesly, zranitelné routery s přístupem k internetu, kompromitované internetové připojení a povolený, avšak nechráněný protokol IPv6.

Další novinka, „Ochrana DNS (Secure DNS)”, se zaměřuje na šifrování komunikace mezi chráněným PC a zabezpečeným DNS serverem a zabraňuje tak přesměrování na podvodné webové stránky.

Novou funkcí je i „Skenování HTTPS (HTTPS Scanning)”, což je vylepšená komponenta technologie WebShield, která kontroluje i stránky zabezpečené protokolem HTTPS.

Zajímavou funkcionalitou je i  „Celkový test (Smart Scan)”, který umožňuje pomocí jednoho kliknutí zkontrolovat počítač a zjistit, zda jej neohrožují škodlivé soubory, zda je potřeba aktualizovat nainstalovaný software, jestli je domácí síť zabezpečená a také odhalit potenciální příležitosti na zvýšení výkonu analyzovaného počítače.

Produkt zahrnuje i přidanou vyrovnávací paměť s asistovanou hardwarovou virtualizací, vytvářející virtuální „testovací prostředí”, ve kterém se automaticky analyzují podezřelé objekty.

Detekce PUP (Potentially Unwanted Programs neboli potenciálně nechtěných programů) identifikuje vybrané programy, které uživatel pravděpodobně nezamýšlel instalovat a nabízí mu možnost jednoduše je odstranit s cílem zrychlit výkon PC.

Avast 2015 je dostupný ve čtyřech variantách určených pro koncové uživatele – Avast Free Antivirus, Avast Pro Antivirus, Avast Internet Security a Avast Premier – a je k dispozici ve 45 jazycích. Avast Mac Security bude obsahovat funkci „Zabezpečení domácí sítě” a „Ochranu DNS” až v prvním čtvrtletí roku 2015.Komentáře