Nový Firefox 3.5.5 opravuje problémy se stabilitou

Společnost Mozilla se rozhodla mimo standardní plán aktualizovat nedávno uvedený Firefox 3.5.4 na verzi 3.5.5, která má zvyšovat stabilitu tohoto prohlížeče.


Konkrétně byly opraveny tři chyby, jež se týkaly všech operačních systémů Windows, Linux a Mac OS. Z posledních dvou opravených chyb se jedna týkala pouze Windows a druhá pak zase jen Mac OS X. Tři z opravených chyb byly označeny jako kritické, dvě pak jako normální. Starší verze Firefoxu 3.0 opravena nebyla.

Uživatelům starší verze Firefoxu se nová aktualizace 3.5.5 nabídne automaticky k instalaci, případně mohou její dostupnost manuálně zkontrolovat pomocí funkce „Zkontrolovat aktualizace“, která je zabudovaná v prohlížeči. Firefox 3.5.5 je také ke stažení ve více než 70 jazykových verzích přímo ze stránek Mozilly.

Vydání dalších pravidelných aktualizací, kterými budou Firefox 3.5.6 a 3.0.16, je naplánováno na 15. prosince 2009. V případě Firefoxu 3.0 pak možná půjde již o poslední oficiální aktualizaci.

Mozilla v uplynulém týdnu také uvolnila několik zajímavých informací o změnách v rozhraní budoucích verzí jejího open source prohlížeče, detaily o nich najdete ve včerejším článku Mozilla poodhalila změny rozhraní ve Firefoxu 3.7 a 4.0.











Komentáře