Nový Norton 360 nabízí hybridní ochranu před internetovými útoky

Verzi 5.0 svého bezpečnostního řešení Norton 360 uvedla na náš trh společnost Symantec. Kromě jiného nabízí Insight, bezpečnostní technologii založenou na pověsti souborů, či Sonar 3, což je podle výrobce první hybridní řešení založené na sledování chování potenciálních hrozeb i jejich pověsti, které identifikuje a blokuje nové útoky, programy určené pro kriminální použití a další hrozby, které se jinak vyhnou tradiční detekci, a to bez zásahu uživatele.


Nové nástroje Norton Power Eraser a Norton Bootable Recovery Tool zase poskytují technologie pro obnovení systému a vyčistění již dříve infikovaného PC.

Verze 5.0 také vylepšuje uživatelské rozhraní -- Control Center dává uživatelům přehled o stavu bezpečnosti, nastaveních a informuje o ochraně počítače či výkonnosti a umožňuje rychlý přístup ke službě pro hodnocení webových stránek  apod. Z Control Center lze také zpřístupnit nástroj Safe Web pro Facebook, který kontroluje zeď Facebooku, jestli neobsahuje škodlivé odkazy a další hrozby.

Norton 360 rovněž umožňuje nastavit vyšší výkon prostřednictvím nástrojů pro vyladění počítače a také nabízí automatické zálohování - vyladění počítače nabízí například rychlejší čištění registrů, jemné vyladění hlavních systémových nastavení a uvolnění paměti, takže se aplikace spouští a fungují rychleji a jsou odstraněny zbytečné soubory, které snižují výkon pevného disku. Také se aktualizuje průběžný stav zálohování a šifrují soubory zálohované on-line.

Norton 360 verze 5.0 lze instalovat až na třech počítačích, a to za cenu 1 749 Kč (včetně DPH) za standardní edici s úložištěm pro automatickou zálohu on-line o velikosti 2 GB a na jeden rok.Komentáře