Nový Norton 360 nabízí stanovení důvěryhodnosti souborů i možnost sdílení souborů s mobilními platformami

Nejnovější verzi aplikace Norton 360 uvedla na náš trh společnost Symanec. Varianta 4 nabízí některé technologie detekce hrozeb, známé už z řešení Norton Internet Security 2010, jako je třeba zjišťování reputace jednotlivých souborů stahovaných z internetu, a poskytuje i nová řešení v oblasti on-line zálohování dat a přístupu k nim.


Symantec pro usnadnění přístupu k zálohovaným souborům představil i svoji první betaverzi aplikace pro operační systém Android (a plánuje představení svých prvních betaverzí aplikací pro iPad a iPhone během několika příštích týdnů), jež dovolí uživatelům mobilních platforem přístup k různým dokumentům, hudbě, fotografiím nebo videosouborům) a tak je sdílet s ostatními.

„Spotřebitelé v současné době očekávají, že budou mít přístup ke svým souborům, fotografiím a hudbě kdykoli a z kteréhokoli zařízení a budou je moci sdílet. Naše aplikace pro mobilní telefony jim to umožňují,“ řekl Rowan Trollope, senior vice president, Consumer Products and Marketing, společnost Symantec. „Uživatelé také více využívají společenské sítě, které se staly hlavním cílem počítačových zlodějů.“

Nejnovější verze aplikace Norton 360 má také vylepšené funkce vyladění počítače. Uživatelé mohou zkrátit dobu spuštění systému pomocí funkce inteligentní správce spuštění, která omezuje počet aplikací spouštěných při spuštění počítače nebo rozkládá jejich spuštění na delší dobu.

Data z komunity Norton prý poskytují užitečný přehled o tom, které aplikace se nejvíce používají, takže spotřebitelé mohou na základě podložených informací rozhodovat, zda některé aplikace vyloučí ze seznamu položek spouštěných po spuštění počítače. Podle testů provedených společností Passmark může inteligentní správce spuštění zkrátit dobu spuštění počítače se systémem Windows 7 až o 41 %.

Doporučená koncová cena standardní edice, jejíž součástí je úložiště on-line o velikosti 2 GB, činí 1 690 Kč včetně DPH. Cena zahrnuje licenci pro tři počítače a přihlášení k odběru služby na jeden rok umožňující používání produktu a získávání aktualizací ochrany.Komentáře