Nový open source CMS systém Drupal poskytuje mj. automatizované testování

Novou verzi 7 open source CMS (Content Management System) Drupal pro správu a tvorbu webů představila komunita jeho tvůrců.


Drupal 7 přináší mimo jiné přebudované uživatelské rozhraní, lepší podporu přístupnosti a obrázků, podporu databází jako Microsoft SQL či SQLite, nové bezpečnostní prvky a snadnější rozšiřitelnost. Přínosem je i automatizované testování, kdy testy automaticky kontrolují každou změnu provedenou vývojáři (celkem je vytvořeno přes 30 tisíc testů).

Drupal je open source projekt vyvíjený více než půl milionem lidí v přibližně 200 zemích světa. Téměř 1 000 lidí se přímo podílelo na vývoji Drupalu 7 a tisíce dalších zároveň pracovaly na vývoji doplňkových modulů. Právě díky široké komunitě je Drupal podle tvůrců znám svou pokročilou podporou vícejazyčnosti, překladů a použitelností pro postižené.

Nedávno např. certifikace potvrdila plnou kompatibilitu s WCAG 2.0 - pravidly přístupnosti konsorcia W3C.

Drupal 7 je také jedním z prvních CMS, které akcentují sémantický web. Google a Bing prý čím dál více spoléhají na strojově čitelná strukturovaná data z webů, které indexují, a architektura Drupalu 7 zahrnuje sémantické informace ve stránkách pomocí RDFa a přidává další hodnotu pro vyhledávání - zahrnutím detailů, které běžný návštěvník nevidí, jako např. GPS souřadnice konferenčního centra, správný formát data vydání článku apod.

 

Důležité nové a vylepšené vlastnosti Drupalu 7 podle výrobce:

• Uživatelská použitelnost a přístupnost (UX)

• Podpora obrázků přímo v jádře a práce s nimi (ořezávání, změny velikostí apod.)

• Zabudovaná podpora automatických testů při vývoji Drupalu

• Manager pro aktualizace modulů a jádra

• Vylepšená podpora rozšiřitelnosti na více serverů pro vyšší rychlost, podpora content delivery networks (CDN) a replikace databází

• Možnost použít více databází jako např. Microsoft SQL, MongoDB, Oracle či SQLite, společně s tradiční MySQL, PostgreSQL či Maria DB.

 

Užitečné odkazy k Drupalu 7

• Examiner.com - Implementace Drupalu 7: http://examiner.com

Drupal Gardens - Implementace Drupalu 7: http://sampler.drupalgardens.com

• Drupal 7 ke stažení na stránkách Drupal.org: http://drupal.org/drupal-7.0Komentáře