Nový přepínač od EMC podporuje přenos Fibre Channelu i Ethernetu po jediné lince

Svou řadu produktů využívajících technologii FCoE (Fibre Channel over Ethernet) rozšířila o přepínač Connectrix MP-8000B firma EMC. Novinka podle výrobce umožňuje konsolidaci serverů a kabeláže díky tomu, že k přenosu dat mezi fyzickými a virtuálními servery a úložnými systémy ve 10gigabitových ethernetových sítích (10GbE) využívá standardy FCoE a CEE (Converged Enhanced Ethernet).


Nový přepínač je založen na OEM technologii od společnosti Brocade a umožňuje na jednom připojení 10gigabitového Ethernetu zajišťovat jak provoz v síti LAN, tak provoz spojený s úložišti. Není tak nutné pořizovat samostatné adaptéry a kabeláž pro sítě SAN a LAN. Eliminace velkého počtu adaptérů a zjednodušení kabeláže prý pomáhá snížit náklady na pořízení vybavení a také provozní náklady spojené s napájením a chlazením serverů.

FCoE zachovává modely a služby technologie Fibre Channel a umožňuje tak hladce integrovat přepínač Connectrix MP-8000B se stávajícími sítěmi Fibre Channel SAN, procesy pro správu a pracovními postupy. Stávající zákazníci využívající sítě SAN tak prý mají zajištěnu bezproblémovou migraci.

Nový přepínač je vybaven osmi 8Gb/s porty Fibre Channel a dále dvaceti čtyřmi 10GbE porty. Porty typu 10GbE podporují standard CEE (Converged Enhanced Ethernet), který představuje novou verzi standardu Ethernet a zvyšuje spolehlivost, efektivitu a škálovatelnost ethernetových sítí.

Tato vylepšená verze podporuje v rámci bezeztrátové ethernetové architektury více tříd provozu a umožňuje tak konsolidaci sítí LAN, SAN a clusterových prostředí. Přepínače FCoE/CEE se navíc spravují pomocí týchž nástrojů a aplikací pro správu prostředí Fibre Channel, jež jsou v datacentrech aktuálně nasazeny, aniž by bylo nutné přerušovat provoz.Komentáře