Nový Red Hat Enterprise Linux slibuje lepší práci s cloudy i vyšší bezpečnost

Dostupnost nové verze linuxové platformy Enterprise Linux ohlásil Red Hat. Varianta 7.5 přináší vyšší bezpečnost i mechanismy pro zajištění souladu s právními předpisy a nařízeními, nástroje umožňující snížit náklady spojené s ukládáním dat, větší použitelnost nebo užší integraci s infrastrukturou založenou na Windows – ať již v tradičním on-premise modelu nebo v cloudu Microsoft Azure.

Nový Red Hat Enterprise Linux slibuje lepší práci s cloudy i vyšší bezpečnost


Aby bylo možné lépe vyhovět různým bezpečnostním potřebám v prostředí hybridního cloudu, je součástí Red Hat Enterprise Linux 7.5 i řada pokročilých prvků pro řízení bezpečnosti, které eliminují rizika, ale IT provoz nijak nekomplikují či neomezují.

Hlavní komponentou těchto nových mechanismů je automatizace bezpečnosti, za kterou stojí integrace protokolu OpenSCAP s automatizační technologií Ansible Automation. Scénáře Ansible tak lze vytvářet přímo z OpenSCAP skenů a následně je využívat k rychlejším a konzistentnějším nápravám nežádoucích stavů v hybridních IT prostředích.

Navíc novinky v technologii Network-Bound Disk Encryption podporující automatické dešifrování datových svazků zajišťují lepší ochranu citlivých dat napříč různými prostředími. 

Interní průzkumy Red Hat navíc ukazují, že díky mechanismu virtual data optimizer (VDO) může Red Hat Enterprise Linux 7.5 snížit náklady spojené s ukládáním dat v cloudech i tradičních on premise prostředích až o 83 %. VDO využívá před uložením dat na disk deduplikaci i kompresi – výsledkem je nižší redundance dat i vyšší efektivita využití úložné kapacity.

Red Hat Enterprise Linux 7.5 přichází také s vylepšenou řídící administrátorskou konzolí, díky které jsou komplexní správcovské úkony výrazně jednodušší. Součástí jsou také nové funkce a integrační možnosti pro spolupráci s infrastrukturami založenými na systémech Windows.

Jde například o dokonalejší správu a komunikaci (v případě platformy Windows Server), bezpečný přenos data v cloudech Microsoft Azure nebo o zvýšení výkonu v prostředích s komplexní architekturou Microsoft Active Directory.

Úvodní foto: Fotolia © monsitj


Komentáře