Nový systém od Oraclu slibuje extrémně výkonné prostředí pro provozování podnikových aplikací v cloudu

Exalogic Elastic Cloud, integrovaný hardwarový a softwarový systém, který byl vyvinut pro extrémně výkonný provoz aplikací včetně těch javovských, představila společnost Oracle.


Novinka poskytuje cloudovým aplikacím kompletní infrastrukturu a umožňuje konsolidovat široké spektrum Java i non-Java aplikací či pracovních úloh.

Novinka je postavena na systému Exadata Database Machine a spojuje 64bitové procesory x86, vstupní a výstupní rozhraní InfiniBand a SSD disky se serverovým softwarem WebLogic Server, javovým middlewarem Oracle a také s operačním systémem Solaris nebo Linux. Systém je rovněž optimalizován pro integraci s technologiemi Database 11g, Real Application Clusters a Exadata Database Machine. Navíc díky vyladěné práci se vstupními a výstupními rozhraními dosahuje Exalogic Elastic Cloud podle výrobce až 10krát vyššího výkonu než standardní konfigurace aplikačních serverů.

Bez jakýchkoli modifikací tak může v Exalogic Elastic Cloudu běžet například E-Business Suite, Siebel CRM, PeopleSoft Enterprise, JD Edwards a oborově specifické podnikové aplikace Oraclu.

„Oracle Exalogic Elastic Cloud je celý systém serverů, síťových prvků, úložišť, virtuálních počítačů, operačního systému a middlewaru, jehož všechny složky hladce spolupracují,“ řekl generální ředitel Oracle Czech Zdeněk Pilz.Komentáře