Nový vývojářský nástroj pro C++ snadno převede aplikace na 64bitové

C++Builder XE3, nový vývojářský nástroj, který umožňuje vývoj aplikací pro různá zařízení, aniž by bylo nutné měnit kód, představilo Embarcadero.


Novinka přináší mimo jiné nativní kompilátor se zcela novou architekturou, která je schopna kompilace pro různá operační prostředí a dovoluje tedy nativní vývoj pro stolní i mobilní zařízení s procesory Intel používající Windows 8 a Mac OS X z jediného zdrojového kódu v jazyce C++.

Již dříve byly oznámeny plány podpory mobilních zařízení s procesorem ARM provozujících systémy iOS a Android; jejich dostupnost je plánována na rok 2013.

Nový C++Builder XE3 též obsahuje plný 64bitový kompilátor a úpravy VCL pro existující zákazníky používající C++Builder.

Milióny aplikací pro Windows napsaných v C++Builderu tedy lze okamžitě převést na 64bitové varianty.

Podle Embarcadera většina dnešních významných komerčních klientských i serverových aplikací je napsána v C++ včetně Microsoft Word, Adobe Photoshop, Google Chrome, Firefox, Mac OS X, iOS, databáze Oracle, Microsoft SQL Server, MySQL a dalších.

 

Vlastnosti nového produktu podle výrobce:

  • Tvorba aplikací pro více zařízení z jediného zdrojového kódu: využitím nové architektury kompilátoru mohou nyní týmy vývojářů vytvářet nativní aplikace pro více zařízení, operačních systémů a konfigurací. Využití jediného zdrojového kódu významně spoří dobu vývoje a s tím spojené náklady.
  • Zrychlení vývoje využitím agilního C++: vývojáři mohou využít běžných rozšíření C++ od Embarcadera pro zrychlení vývoje a snížení požadavků na vývoj. Agilní techniky jako rychlá tvorba prototypů, programování s využitím komponent se zabudovanými vlastnostmi, metodami a událostmi a vizuální metody vývoje dokáží až 5x zrychlit vývoj oproti tradičním postupům.
  • Získání nové úrovně podpory norem a kompatibility jazyka C/C++: vývojáři mohou využít kompilátor kompatibilní s Clang 3.1 s nejnovějšími jazykovými vlastnostmi a knihovnami C++, stejně tak jako integrovat klasický zdrojový kód a přidržet se tak jak stávajících, tak nově vytvořených norem včetně C++11.
  • Získání rychlosti, výkonu a kapacity 64bitového kódu: nová 64bitová architektura kompilátoru C++ vytváří aplikace, které mohou využít více paměti a dat. Vývojáři mohou přímo pracovat s 64bitovým API, ovladači zařízení a systémovými službami. Tím získají možnost tvořit výkonnější, funkčně bohatší a rychlejší aplikace.
  • Tvorba vizuálně ohromujících aplikací: aplikace pro pracovní stanice je možno vytvářet ve stylu uživatelského rozhraní Microsoft Windows 8 i pro starší verze Windows (Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a Windows 8). Podpora Mac OS X a nového displeje Retina dovolí vývojářům tvořit ty nejlépe vyhlížející aplikace pro Mac s výkonem nativního kódu a automatickou podporou displejů HiDPI.


Komentáře