Nový WebMonitor od GFI nabízí vylepšené sledování činnosti zaměstnanců

WebMonitor 2011, robustní nástroj pro monitoring webového přístupu, filtrování webu a webovou bezpečnost, představila společnost GFI. Novinka pomáhá podnikům zvyšovat produktivitu svých zaměstnanců tím, že administrátorům a podnikovému managementu poskytuje možnost sledovat a řídit přístup zaměstnanců na web v reálném čase a také zajišťuje, aby pracovní využívání webu bylo v souladu s obchodními potřebami společnosti a jakýkoliv obsah stažený z webu nebyl nakažený viry či jiným škodlivým kódem.


Nová verze je obohacena o řadu inovací včetně možnosti administrátorů definovat pravidla na základě času stráveného surfováním po specifických stránkách (stanovující například limit jedné hodiny týdně na zpravodajských/sportovních serverech na jednoho uživatele) nebo na základě objemu dat staženého z webu (např. 100 MB stažených z YouTube za týden).

Produkt rovněž obsahuje pokročilou proxy cache pro vyšší výkonnost a nižší spotřebu šířky pásma, skenování HTTPS pro efektivnější filtrování a kontrolu přístupu, lepší interaktivní reporty s přehledem o povolených a blokovaných aktivitách – včetně rozpadu na úroveň detailních informací – a také zahrnuje databázi kategorizovaných stránek, jež dává administrátorům kontrolu nad stránkami, ke kterým uživatelé mohou přistupovat a možnost blokovat přístup ke stránkám zařazeným ve specifických kategoriích, jako jsou například stránky pro dospělé, online hry, soukromé e-maily, cestovatelské portály a P2P či sociální sítě typu Facebook a Twitter.

WebMonitor 2011 je dostupný jako samostatně instalovatelný produkt nebo jako plug-in určený pro Microsoft ISA/TMG Servery, ve třech vydáních:

  • WebFilter Edition: poskytuje managementu možnost řídit uživatelský přístup s ohledem na dobu strávenou na webu a využívanou šířku pásma, dále pak umožňuje kategorizaci a filtrování URL.
  • WebSecurity Edition: umožňuje kontrolovat stahování souborů, skenovat virovou nákazu prostřednictvím různých antivirových jader, eliminovat phishingové útoky a kontrolovat MSN/Live Messenger.
  • Unified Protection Edition: kombinuje obě vydání WebFilter a WebSecurity.


Komentáře