Nový Windows Intune podporuje smartphony i firemní appstore

Cloudový nástroj Windows Intune, který dovoluje vzdáleně chránit a řídit počítače v menších organizacích, inovoval Microsoft.


Testovací verze označená jako April 2012 Pre-release přináší podporu mobilních zařízení a tabletů, samoobslužný portál s podnikovými aplikacemi nebo vylepšené možnosti v oblasti definic skupin uživatelů i zařízení. Uvolnění finální třetí verze Windows Intune na český trh se očekává na přelomu května a června letošního roku.

„Díky integraci další verze Windows Intune s produkty Windows Server Active Directory a Microsoft Exchange Server budou moci firemní IT oddělení spravovat mnoho nových mobilních zařízení, včetně těch, která nejsou ve vlastnictví firmy a zaměstnanci si je přinesou na pracoviště například z domova,“ říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Nová verze Windows Intune také firemním IT oddělením umožní nastavovat pro mobilní zařízení bezpečnostní politiky, vynutit si ochranu zařízení heslem či šifrováním a dokonce i mobilní zařízení na dálku vymazat v případě, že by hrozilo jeho zneužití například po krádeži (některé funkce jsou závislé na podpoře ze strany konkrétního operačního systému na daném zařízení).

Spravovat bude možné kterékoliv mobilní zařízení či tablet využívající Exchange ActiveSync, ať už jde o zařízení se systémem Windows Phone, iOS či Android.

Další novinkou je samoobslužný internetový podnikový portál, který firemním uživatelům nabídne přístup k ověřeným aplikacím, softwaru a instalačním balíčkům připraveným správcem infrastruktury k přímé instalaci. Portál také poskytne uživatelům přístup k základním údajům o stavu provozovaných zařízení nebo možnost kontaktovat IT podporu.

Rovněž nastavení, údržba a správa uživatelských účtů, včetně definování práv a bezpečnostních politik, bude v další verzi Windows Intune jednodušší, a to zejména z pohledu správců infrastruktury. Nasazení větších balíčků software na spravované počítače pak bude díky technologii optimalizace šířky přenosového pásma a datových toků plynulejší než dříve.

Produkt stojí 11 eur na měsíc a počítač.Komentáře